Секси затегнато тело кај партнерот/ката...неопходно или не?

Мекица

Гушкало
Член од
10 јули 2013
Мислења
22
Поени од реакции
24
Колку изгледот на вашиот партнер ви е битен и дали тој е пресуден? Секој би сакал до него да има згодна риба или секси фраер. Колку се битни мусклулите, стомачните, задникот... Што ако партнерот има вишок на килограми и е лабав како ластик, или пак девојката нема гради? :) Вежбањето се смета и за здрав начин на живот,но дали поминувате доволно време во теретаните или воопшто не ги ни посетувате? Што е со огромните билдери, а што е со претерано слабите или премногу дебелите? Со кои вие би можеле да бидете во врска и дали само карактерот има улога или ипак и надворешниот изглед, мускулите, висината...:)
 
T

Tamora

Гостин
Не можат сите да бидат слаби или пак дебели , мене ми е доволно да изгледа пристојно да знам дека се грижи за себе , дека поради опсесијата со храна нема да си го доведи здравјето во опасност :)
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Самиот ти сега имаше реакција на мојот јузернејм као демек дебела, и се потсмеваше на тоа или грешка сум...Во една секунда смени 100 мислења? Ти имаш право да прашаш, а јас имам право да не ти одговорам.
Добро де мене на тоа ме асоцира нема закон против тоа, нити закон за против менување на мислење иако не гледам кај сум го сменил.
Те прашав јас која си ти да кажуваш дека на сите им е секси стегнато тело, од каде сега тоа ?
Пишуваш ко демек сите се палат на стомачни висина незнам што, од каде сега тоа? Ако тебе психолошко пореметување и фетиш ти се висина и стомачни на други психолошко пореметување и фетиш тригер за работа на хормони им е сало онака да се тресе, ќелавица,брада.
од кај дојде до заклучок дека некоја со цицки е секси ? Оние со мали цицки не се секси , немаш слушнато дека има машко кој обожаваат мали гради и не секој сака да му мафтаа со баскети пред фаца за време на секс а после секс ти е гарантиран бронхитис од промајата која што ја предизвикуваат, да не збориме за потресите на мозок.
Која си ти да одредуваш што е секси и привлечно а што не ?
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Самиот ти сега имаше реакција на мојот јузернејм као демек дебела, и се потсмеваше на тоа или грешка сум...Во една секунда смени 100 мислења? Ти имаш право да прашаш, а јас имам право да не ти одговорам.
а ти какви сакаш?
 

Мекица

Гушкало
Член од
10 јули 2013
Мислења
22
Поени од реакции
24
Добро де мене на тоа ме асоцира нема закон против тоа, нити закон за против менување на мислење иако не гледам кај сум го сменил.
Те прашав јас која си ти да кажуваш дека на сите им е секси стегнато тело, од каде сега тоа ?
Пишуваш ко демек сите се палат на стомачни висина незнам што, од каде сега тоа? Ако тебе психолошко пореметување и фетиш ти се висина и стомачни на други психолошко пореметување и фетиш тригер за работа на хормони им е сало онака да се тресе, ќелавица,брада.
од кај дојде до заклучок дека некоја со цицки е секси ? Оние со мали цицки не се секси , немаш слушнато дека има машко кој обожаваат мали гради и не секој сака да мо мафтаа со баскети пред фаца за време на секс а после секс ти е гарантиран бронхитис од промајата која што ја предизвикуваат, да не збориме а потресите на мозок.
Која си ти да одредуваш што е секси и привлечно а што не ?
Јас не одредив ништо, само прашав кој какви сака и кој со кого преферира да биде во врска. Значи прашав за мислење, никого не навредив само дадов неколку примера, а ти се понашаш како некој искомплексиран дечко кој очигледно само сака да трола.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.105
Поени од реакции
5.828
Ја сакам да има малку салце така... :) Да не биде превише, таман да има колку да биде мекичко. :D
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Јас не одредив ништо, само прашав кој какви сака и кој со кого преферира да биде во врска. Значи прашав за мислење, никого не навредив само дадов неколку примера, а ти се понашаш како некој искомплексиран дечко кој очигледно само сака да трола.
Да сега само што пиев Б-комлекс за да скратиме и дебел и грд сум висок 165. Значи тоа го решивне, си напишала дали сакате секси затегнато тело, веднаш констатираш дека затегнато тело е секси, те прашав која си ти да кажуваш дека стегнато тело е општо прифатено како СЕКСИ.
Ете на спавн ако не грешам салцето му е секси, еве да бидеме сигурни ќе го прашаме.
--- надополнето: 17 јули 2013 во 00:40 ---
Ја сакам да има малку салце така... :) Да не биде превише, таман да има колку да биде мекичко. :D
Дали на тебе салцето ти е секси ?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
И сега 90 посто ќе кажат како само такви сакаат, а реалноста е дека 80 посто од луѓето реално ниту се затегнати, ниту со изразито секси тело.

Што се однесува до мене, мразам мускули и коцки/плочки на стомак. Бљак. Ниту јас имам, ниту пак некогаш би имала.
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Ja имам 96 кг со 191см, девојката 172см со 63 кг, не ми е јасно како ме трпи... :)
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
ОК сезнајко! Значи нова сум на форумов и сакав да напишам моја тема и таа ми падна на памет не гледам ништо лошо во тоа, а и не ми глуми као демек на тебе дебелото ти е секси кога до сега ќе повторам - се смееше на мојот јузернејм! Што значи тоа ги потценуваш дебелите а сега ми се правдаш као секси ти се? Не мора веднаш да почнуваш расправија затоа што виде дека сум нова и као ќе ме контраш? иначе сите знаеме што секси, само прашав на кого му е тоа пресудно на кого не....
Од кога тоа на сите едно исто им е секси, ако за тебе се секси педерастични фото модели и глумци кој што ги спремаат педери стилисти и остало на други не им се, ете на спавн секси му е салце, јас сакам мали цицки а и салце малку да има не е лошо :love: ете тамора сака мали и дебели ( за моја среќа ) и сега ти овде трубиш дека стегнато тело било секси, дај прибери си ги пљачките молимте.
Тоа што си нова не ти дава право да наметнуваш мислења и ти да одредуваш што е секси а што не, и не ми ги толкувај мислењата како тебе шо ти одговараат.
 

Мекица

Гушкало
Член од
10 јули 2013
Мислења
22
Поени од реакции
24
Од кога тоа на сите едно исто им е секси, ако за тебе се секси педерастични фото модели и глумци кој што ги спремаат педери стилисти и остало на други не им се, ете на спавн секси му е салце, јас сакам мали цицки а и салце малку да има не е лошо :love: ете тамора сака мали и дебели и сега ти овде трубиш дека стегнато тело било секси, дај прибери си ги пљачките молимте.
Значи тие што имаат малку салце не се дебели....јас нагласив претерано дебели. Плус ги спомнав и претерано слабите...и не одредив дека едните се посекси од другите, секој има свое мислење затоа и ја ставив оваа тема за дискусија....
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Значи тие што имаат малку салце не се дебели....јас нагласив претерано дебели. Плус ги спомнав и претерано слабите...и не одредив дека едните се посекси од другите, секој има свое мислење затоа и ја ставив оваа тема за дискусија....
која си ти да кажеш дека некој е претерано дебел ? Ете на хаити девојка колку повеќе килограми толку поубава ја сметаат исто и во други култури.
Од кога тоа сите станаа есперти да кажѓуваат што е претерано а што не ?
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
Јас би сакал на мојата партнерка бар да и се предните заби на број-двата реда,
па ако се мора и треба нека бидат и вилици,а друго не ме интересира.
 
2

~2A

Гостин
Јас сакам да е дебела и без заштита да ја "онадам" в папук.... :vozbud:
 

Мекица

Гушкало
Член од
10 јули 2013
Мислења
22
Поени од реакции
24
а ти какви сакаш?
Каков и да е, само мој да е :pos:
--- надополнето: 17 јули 2013 во 01:00 ---
која си ти да кажеш дека некој е претерано дебел ? Ете на хаити девојка колку повеќе килограми толку поубава ја сметаат исто и во други култури.
Од кога тоа сите станаа есперти да кажѓуваат што е претерано а што не ?
Можеби затоа што ние знаеме што е претерано и каде е границата, за разлика од другите :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom