Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување
Член од
14 април 2012
Мислења
31.798
Поени од реакции
63.405
Единствено кејф шо ми прае шо им го земавме на ГЕЈНАЈТЕД играчот, мада малце жал ми е што немаат ниту еден добар СM/DM а ние 100 имаме.:ROFLMAO:
Интересниот факт е што немаме испратено понуда... Така да, сте земале ташаци...
 

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.271
Интересниот факт е што немаме испратено понуда... Така да, сте земале ташаци...
Сите се палевте на Тиаго дека кај вас доаѓа сега немате испратено понуда :pos:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.798
Поени од реакции
63.405
Интересниот факт е што немате ниту еден добар везњак само напаѓачи купувате.:свиркам:
Па тоа и беше финатата лани, да дадеме поеќе голови отколку што ке примиме... :D

Сите се палевте на Тиаго дека кај вас доаѓа сега немате испратено понуда :pos:
Па немаме, тоа е и жалната работа, што сите го сакаат Тиаго во Јунајтед, а нашиве во управа, не знам што прават... отиде тимот на припреми, а освен Гарај, не знам за кој друг би можело да се каже дека е со трансфер кај нас...
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
А па кај нас дојде. Чекајте нека се официјализира (ако воопшто се деси тоа).
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.798
Поени од реакции
63.405
Не знам дали Барселона баш кај вас ке го пушти, со оглед на тоа дека им дадовте 7 комада сезонава... :P
Така да, во тој поглед, сметам дека ако Тиаго сака да си иде, во тој поглед сме во предност пред вас...:D
Глупа логика...
 

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.271
Ако Пеп игра 4-1-4-1 отприлика како ќе биде тоа ?
Лам-Мартинез-Данте-Алаба
------Швајни/Алкантара-------
Милер-Крос-Швајни/Алкантара-Рибери
---------------Гетце----------------
?
Додека пишувам овде почна на твитер и на фб да се објавува дека Sky Italia објавила дека Алкантара потпишал за Баерн.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
На Твитер врти шпекулација,али немам линк дека Скај Италија објавиле дека Тиаго во Баерн е завршена работа.....
 
M

Mario Gómez

Гостин
“I know he [Martinez] can also play at centre-back,” Guardiola said. “Bastian can play in defence or in offence. I am delighted to have such a great team. Shaqiri can also play on the left or in the middle or as left back. Mandzukic can also play in defence. He is tall, strong and is good in the air. I have a lot of options.”
 

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.271
Не знам дали Барселона баш кај вас ке го пушти, со оглед на тоа дека им дадовте 7 комада сезонава... :P
Така да, во тој поглед, сметам дека ако Тиаго сака да си иде, во тој поглед сме во предност пред вас...:D
Глупа логика...
Теши се. :pos:

Шо вика едно другарче од Хрватска, Јунајтед моментално неможат ни младинец од НК Хајдук да купат. :pos::pos::pos:
Клеберсон и Џемба Џемба ќе ги вратат таман за таа позиција се :pos: :pos:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839


Безобразно многу опции има за играње....
--- надополнето: 11 јули 2013 во 17:48 ---
Незнам зашто ги хејтате Јунајтед,и така Баерн само си ја брка својата работа и си го гледа својот интерес....Јунајтед тука ништо неможе.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839


Затоа,единствен лек е да ни се паднат у Финале ЛШ и у 90та минута да им збрцаме два гола и да има ја земеме титулата....А до тогаш,џабе замарање иако не се заборава.
 

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.271
Затоа,единствен лек е да ни се паднат у Финале ЛШ и у 90та минута да им збрцаме два гола и да има ја земеме титулата....А до тогаш,џабе замарање иако не се заборава.
И тоа двата гола да ги даде Алкантара :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom