Дежурна Ординација! #2

Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
И немој да прифаќаш да пиеш од тоа аповите! Никогаш!
Ако психологот не ти помогне, подобро да отидеш кај психотерапевт и да работите заедно на случајот.
А што апови се тоа брат ? некои за смирување ? и препорачај ми некој психолог ако знаеш
 
A

AnFem

Гостин
А што апови се тоа брат ? некои за смирување ? и препорачај ми некој психолог ако знаеш
Да, за смирување. Препишуваат Хелекс, Дијазепам и остало како да се витамини.
Не знам психолог, никогаш не сум била. Сама на себе сум си психолог. :)
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Да, за смирување. Препишуваат Хелекс, Дијазепам и остало како да се витамини.
Не знам психолог, никогаш не сум била. Сама на себе сум си психолог. :)
Камо да можев сам на себе да бидам ама неможам,и извини за "брат" :pos:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
365
Поени од реакции
112
А што апови се тоа брат ? некои за смирување ? и препорачај ми некој психолог ако знаеш
Добро ти спомнаа за лекарства. Нема да ти препишат хелекси дијазапамио лексилиуми, ама некоја сруга терапија можда би ти препишале затоа што така е по книга и од искуство, ама кажи дека немаш намера да ги пиеш барем не на почеток.
Најубаво на матичен иди и кажи го проблемот и ќе ти препорача некој матичниот сигурно, можда и со упут негде ќе те прати да не фрлаш пари.
Иначе најверојатно не ти е ништо, си има фази да не те гњавам со непотребни ствари, ама као превентива за по некое време да не ти е полошо најубаво да си напраиш муабет со стручњак.
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
И да знаеш дека ќе одам,фала за совет :)
не е лошо да појдеш ама поубаво би било кога сам ќе си речеш во глава: Чекај бе алоо, главо дрвена, што ти е сега???!!!
кога ќе почувствуваш дека снемуваш воздух самиот научи како да се контролираш. земи воздух длабоко, излези за момент надвор на чист воздух или до вц тркни. најважно е паника да не те фаќа, самиот викај си СМИРИ СЕ, СМИРИ СЕ и на пример можеш во тој момет да почнеш да зборуваш со некого за некоја х тема, за да подзаборавиш.
сепак не е лошо и стручна помош да си побараш, си имаат тие некои трикови, ама запамти најважно е самиот да знаеш како да си помогнеш.
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
не е лошо да појдеш ама поубаво би било кога сам ќе си речеш во глава: Чекај бе алоо, главо дрвена, што ти е сега???!!!
кога ќе почувствуваш дека снемуваш воздух самиот научи како да се контролираш. земи воздух длабоко, излези за момент надвор на чист воздух или до вц тркни. најважно е паника да не те фаќа, самиот викај си СМИРИ СЕ, СМИРИ СЕ и на пример можеш во тој момет да почнеш да зборуваш со некого за некоја х тема, за да подзаборавиш.
сепак не е лошо и стручна помош да си побараш, си имаат тие некои трикови, ама запамти најважно е самиот да знаеш како да си помогнеш.

Јасно ми е,сум пробувал ама не ми успевало баш затоа пишав овде за некаква препорака или совет,како и да е ми треба помош од стручно лице.
 
K

kalimer0

Гостин
И мене ми се случува ова така еднаш во гужва одам до WC а тоа WCто едно мало тесно и си размислувам над мене е цела зграда (6-7 ката) ако се сруши ќе останам затрупан и ќе си умрам без кислород/храна/вода. Си викам барем да имам еден пиштол во вакви случаи да не си ја мачам душата :( Ама после 5 минути заборавам :D

Клаустрофобијата е комплицирана работа, маана на нас клаустрофобичните е што секогаш мислиме чекор однапред - па немаме страв од тесен простор туку од бавна смрт.
 
C

cige

Гостин
Повозрасно лице со висок крвен притисок каква храна треба да одбегнува, а каква треба почесто да конзумира?
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Многу ме боли заб шо да се напијам да можам да издржам до утре па да си идам на лекар?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
А

Анноун

Гостин
Многу ме боли заб шо да се напијам да можам да издржам до утре па да си идам на лекар?
Ohidon . Ефтини беа ( околу 5 денара апче максумум) . Ги пиев пред 5 години при коњска:pos: забоболка. Абе за 3 минути поминуваше болката и не се појавуваше во следните 2 дена. Само не знам дали ги прават уште.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.809
Поени од реакции
17.598
имам на работ на устата ко раничка некое чудо,не е хепрес...Нешто хелит ли било така разбрав..као се трга ова и од што е?
 
G

Geezer

Гостин
Не сум активен на овој подфорум, извинете. Ќе прашам овде. Дали можете да ми најдете рецепт како се приготвува комбуха?
 

Gregor

Оbserver
Член од
6 февруари 2013
Мислења
1.021
Поени од реакции
1.935
имам на работ на устата ко раничка некое чудо,не е хепрес...Нешто хелит ли било така разбрав..као се трга ова и од што е?
Се јавува од недостаток на Б витамини, пиј некое време б комплекс или пивски квасец.

Не можеш да го тргнеш, малку иритира на луто, топло, кисело, солено али тоа е, не е херпес, не е заразно.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Ај ако знае некој нека ми каже за проблемов. Вака сеа, пред некое време при јадење ми се скрши забот, 5ката или 6ката не сум сигурен, и има дупка во живецот и кога јдам, пијам па дури и кога ќе вдишам воздух ме боли, болката не е голема ама пак иритира, и сеа не знам како ќе се среди тоа, дали ќе се става стоматолошки мост или? Ако знае некој нека пише фала.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom