Дежурна Ординација! #2

Член од
14 април 2012
Мислења
365
Поени од реакции
112
Мислиш дека еден обичен муабет со психолог би ми помогнал ?
Доста веројатно, тука ние може само да ти кажеме да си носиш боца со кислород кога идеш у диско, или да мавнеш 7-8 текили, шатеви, јегери на екс...
 

sickjoce

Ненормален
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.231
Поени од реакции
337
Јебо ти држава, ушен не работе у сабота..seems legit.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.753
Поени од реакции
7.571
Па места кои што се затворени и во кои што има многу гужва и гласна музика
Ништо страшно, ќе се навикнеш со време.:)
Ако продолжи маката може да одиш на психолог.
 
A

AnFem

Гостин
Дали на некој му се има случено да губи воздух во затворен простор како на пример во дискотека кога има гужва ? мене многу често ми се случува и незнам за што станува збор па некој ако има вакво искуство нека пише
Социофобија и напад на паника. :)
Можеш и сам да си помогнеш, само најди од каде потекнува проблемот и зошто. Разговорот со стручно лице можеби ќе ти помогне полесно да го најдеш патот, но ти ќе мораш сам да го изодиш.
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Социофобија и напад на паника. :)
Можеш и сам да си помогнеш, само најди од каде потекнува проблемот и зошто. Разговорот со стручно лице можеби ќе ти помогне полесно да го најдеш патот, но ти ќе мораш сам да го изодиш.
Фала ти за советот,проблемот мој е што незнам од каде потекнува едноставно ми се случува и незнам како да го совладам до сега немам отидено на психолог ама по се изгледа ќе морам да одам па да видам дали ќе ми помогне,незнам и баш дали ова би го нарекол социофобија ради тоа што јас немам никаков проблем кога сум со повеќе луге околу мене,проблемот е кога сум во затворен простор со многу луѓе и гласна музика тогаш почнувам да се гушам
 
A

AnFem

Гостин
Фала ти за советот,проблемот мој е што незнам од каде потекнува едноставно ми се случува и незнам како да го совладам до сега немам отидено на психолог ама по се изгледа ќе морам да одам па да видам дали ќе ми помогне,незнам и баш дали ова би го нарекол социофобија ради тоа што јас немам никаков проблем кога сум со повеќе луге околу мене,проблемот е кога сум во затворен простор со многу луѓе и гласна музика тогаш почнувам да се гушам
Клаустрофобија?
Имаш време да дознаеш од каде е. Јас си трпам веќе 5 години (што не значи дека ќе биде случај и со тебе), порано не можев ни од дома да излезам, сега си одам секаде, се дружам, без разлика што постојано имам чувство дека ќе се онесвестам.
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Клаустрофобија?
Имаш време да дознаеш од каде е. Јас си трпам веќе 5 години (што не значи дека ќе биде случај и со тебе), порано не можев ни од дома да излезам, сега си одам секаде, се дружам, без разлика што постојано имам чувство дека ќе се онесвестам.
Појма немам ни дали е клаустрофобија мене ми се случува само во затворен простор со многу луѓе или еве поточно да кажам најчесто во дискотека,нема нешто што ме плаши кога сум во таа гужва во затворен простор едноставно некако ми доаѓа и ако не реагирам односно ако не излезам надвор на воздух мислам дека ќе умрам на лице место...страшно чувство не ми посакувам на никој да го искуси тоа...
 
A

AnFem

Гостин
Појма немам ни дали е клаустрофобија мене ми се случува само во затворен простор со многу луѓе или еве поточно да кажам најчесто во дискотека,нема нешто што ме плаши кога сум во таа гужва во затворен простор едноставно некако ми доаѓа и ако не реагирам односно ако не излезам надвор на воздух мислам дека ќе умрам на лице место...страшно чувство не ми посакувам на никој да го искуси тоа...
Јасно, добиваш напад на паника.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
365
Поени од реакции
112
Појма немам ни дали е клаустрофобија мене ми се случува само во затворен простор со многу луѓе или еве поточно да кажам најчесто во дискотека,нема нешто што ме плаши кога сум во таа гужва во затворен простор едноставно некако ми доаѓа и ако не реагирам односно ако не излезам надвор на воздух мислам дека ќе умрам на лице место...страшно чувство не ми посакувам на никој да го искуси тоа...
Послушај го чичко ПинкФројд и иди си на време, не чекај да ти се подобри или влоши.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.382
Поени од реакции
7.522
Да те прашам, енап за притисок и кардиопирин (за заштита на срцето) ако се пијат заедно да не си прават нешто лошо?
Доколку се земаат заедно, аспиринот може да го намали ефектот на енапот, додека кај постари пациенти можно е оваа комбинација да ја влоши функцијата на бубрезите.

Затоа не земајте лекови на своја рака, ако сакате да пиете нешто консултирајте се со вашите матични лекари!
--- надополнето: 23 февруари 2013 во 19:40 ---
Фала, најверојатно е внатрешно запушување бидејки каналот ми е чист, не ме боли, ниту ми зуе единствено намален слух за едно 50-60%. Ке тркнам до лекарот.
Да тркниш и да си ја сватиш работава озбилно!
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
Левото уво ми е малку затнато веке неколку дена, пробав со обичните методи на миење на внатрешноста (топла вода, алкохол и оцет) не помогна дали некој знае нешто или да тркнам на лекар?
Немам болки само ослабнет слух на едната страна.
изгледа со ушната маст ти се има затнато. многу често и на сестра ми и се затнува само десното уво, а не чувствува никакви болки. ама мора да појдеш до болница за да ти го исчистат.....ништо страшно ;)
не верувам дека е инфекција.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom