Дежурна Ординација! #2

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.407
Поени од реакции
7.627
Па нешто како пијанство така. Главата нели ме боли позади, вратот некогаш ми е укочен. Се будам на сред ноќ со силна главоболка... Од Србија се доселив. Апетит немам баш, но можам да јадам. Не работам не се движам цело време сум дома, искачам еден ден у месецот да кажам.. Пијам само бело вино и тоа само тогаш кога ќе искочам. Не пушам.
Можно е да имаш висок крвен притисок, посети некој лекар да те прегледа и види да не има уште некој проблем, ова само од себе нема да помине!
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
233
Поени од реакции
93
Дали некој слушнал или ги конзумирал таблети од оваа компанија.

http://www.doctors.com.mk/mk/index.php


Дали е некоја позната или некоја Ш.Барав на нивната страна кој е увозник за овие таблети,но ништо ненајдов.Ниту каде се продаваат ниту ништо.Конкретно сум заинтересиран за
http://businesshouse.com.mk/doctorsproducts/index.php?option=com_content&task=view&id=16&Itemid=32

па ме интересира дали некој ги пробал и дали има ефекти?
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Можно е да имаш висок крвен притисок, посети некој лекар да те прегледа и види да не има уште некој проблем, ова само од себе нема да помине!
Да те прашам, енап за притисок и кардиопирин (за заштита на срцето) ако се пијат заедно да не си прават нешто лошо?
 

sickjoce

Ненормален
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.231
Поени од реакции
337
Левото уво ми е малку затнато веке неколку дена, пробав со обичните методи на миење на внатрешноста (топла вода, алкохол и оцет) не помогна дали некој знае нешто или да тркнам на лекар?
Немам болки само ослабнет слух на едната страна.
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Левото уво ми е малку затнато веке неколку дена, пробав со обичните методи на миење на внатрешноста (топла вода, алкохол и оцет) не помогна дали некој знае нешто или да тркнам на лекар?
Немам болки само ослабнет слух на едната страна.
Помага Далерон, и Амоксилкав. Ама оди на лекар, они ќе ти направат преглед и ќе ти пишат лекарства.
 

sickjoce

Ненормален
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.231
Поени од реакции
337
Помага Далерон, и Амоксилкав. Ама оди на лекар, они ќе ти направат преглед и ќе ти пишат лекарства.
Фала на брзиот одговор ама незнам дали ме разбра добро. Значи немам никаква болка веке 5-6 дена само ослабнет слух. Лекарствата за што ке ми помогнат? Не сум пиче за се да одам на лекар затоа прашувам дали е неопходно или некој знае што точно е работата. Прв пат ми се случува ова.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Левото уво ми е малку затнато веке неколку дена, пробав со обичните методи на миење на внатрешноста (топла вода, алкохол и оцет) не помогна дали некој знае нешто или да тркнам на лекар?
Немам болки само ослабнет слух на едната страна.
Можеби ти е затнато увото со церумен (ушна маст), тоа не можеш сам да го исчистиш, најдобро е да одиш на ушен доктор да ти го среди и да те ѕирне дали е сѐ во ред. Штом не те боли не би требало да има проблем, но ако е затнато со маст треба да се исчисти за да не се направи инфекција.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
365
Поени од реакции
112
Левото уво ми е малку затнато веке неколку дена, пробав со обичните методи на миење на внатрешноста (топла вода, алкохол и оцет) не помогна дали некој знае нешто или да тркнам на лекар?
Немам болки само ослабнет слух на едната страна.
Најверојатно инфекција си закачил, трк на лекар да ти дадат антибиотици. Ти зуе увото?
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Фала на брзиот одговор ама незнам дали ме разбра добро. Значи немам никаква болка веке 5-6 дена само ослабнет слух. Лекарствата за што ке ми помогнат? Не сум пиче за се да одам на лекар затоа прашувам дали е неопходно или некој знае што точно е работата. Прв пат ми се случува ова.
Постои чепкалка за уши, и се чисти увото со тоа, така ќе го отпушиш :D

Не сум те разбрал убаво, извини :)
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Постои чепкалка за уши, и се чисти увото со тоа, така ќе го отпушиш :D

Не сум те разбрал убаво, извини :)
Со чепкалка само ќе си ги напика маснотиите уште подлабоко. Ушите внатре не смее да се чистат со чепкалка туку треба да се оди на доктор за чистење.
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Со чепкалка само ќе си ги напика маснотиите уште подлабоко. Ушите внатре не смее да се чистат со чепкалка туку треба да се оди на доктор за чистење.
Знам се шалев :)

Ќе иде на лекар и ќе му го чистат увотот со пиштол :D
 

sickjoce

Ненормален
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.231
Поени од реакции
337
Фала, најверојатно е внатрешно запушување бидејки каналот ми е чист, не ме боли, ниту ми зуе единствено намален слух за едно 50-60%. Ке тркнам до лекарот.
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Дали на некој му се има случено да губи воздух во затворен простор како на пример во дискотека кога има гужва ? мене многу често ми се случува и незнам за што станува збор па некој ако има вакво искуство нека пише
 
Член од
14 април 2012
Мислења
365
Поени од реакции
112
Знам се шалев :)

Ќе иде на лекар и ќе му го чистат увотот со пиштол :D
Немој да се шалиш, тоа се државни крпи
--- надополнето: 23 февруари 2013 во 14:03 ---
Дали на некој му се има случено да губи воздух во затворен простор како на пример во дискотека кога има гужва ? мене многу често ми се случува и незнам за што станува збор па некој ако има вакво искуство нека пише
Збори со психолог
--- надополнето: 23 февруари 2013 во 14:04 ---
Фала, најверојатно е внатрешно запушување бидејки каналот ми е чист, не ме боли, ниту ми зуе единствено намален слух за едно 50-60%. Ке тркнам до лекарот.
Чиста работа ;)
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Мислиш дека еден обичен муабет со психолог би ми помогнал ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom