Се' за воздушни пушки

Член од
10 декември 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
Околу купувајнето на пушка со фиксен оптички зум не би ти го прпорацал нз дали имаш пукано со таква пучка јас имам norica drime rider со оптички нишан но се вади и никако не ми одговара нз сум анвикнат и потешко е со оптички зум...........доколку зимаш убава пушка погледни нешто до норика :D............и дај пишете кој каква пушка има и што тепате?
 
Член од
23 ноември 2005
Мислења
102
Поени од реакции
2
Бев и во Дијана и во таа другата продавница до неа Кремен мислам дека се викаше, немаја некој голем избор ама. Ми понудија една од Норика не знам кој модел беше, цената 9800 мислам беше ама не ме бендиса и пластиката многу евтино ми изгледаше. А во ова другото имаја Gamo Shadow со оптика 13.500, а за Whisper-от немаа информации. И на крај бев кај овај во Ловец и таму имаше и од Gamo и од турските Hatsan. И кај него ја порачав Whisper X 11.500 ми даде последна цена за кеш без оптика е таа и стига утре или од понеделник па ке пишам импресии :). А за оптика ме бендиса од Norika 4x40 3000 ден беше ама прво ке пробам без па после ке ја земам најверојатно таа.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
1.377
ја порачав Whisper X 11.500 ми даде последна цена за кеш без оптика е таа и стига утре или од понеделник па ке пишам импресии :).
Stigna li Whisperot? Impresii? eden i pol mesec pomina, nisto ne se pofali :jaj:
 

<K A F E R>

I love my MACEDOIA!
Член од
20 ноември 2010
Мислења
54
Поени од реакции
12
Ај да се замешам и јас :DDD пред два дена земав Gamo CF-X некако повеќе ми се залепи за око отколку Whisper-X ( Whisper-от на нет ја гледав и многу ми се засвиѓа, ама кога ја видов што се вика вистински некако од прва се оладив) има ли некој да каже или сподели искуство за CF-X от, од моите впечатоци што ги здобив за овие два дена ми изгледа одлично, така да ако има некој нешо да пише праша... да ја оживееме малку темава изгледа доста замре...
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
1.377
CF-X mi se svigja zato sto ima fiksna cefka a i izgledot i e bas faca, ali neam pukano so takva puska, se nadevam deka i filingot pri pukanje mu e OK :pishtoldz:violent1:
 

Comic

Syntarginaris
Член од
14 април 2010
Мислења
430
Поени од реакции
32
Абе некаде во скопје има ГАМО продавница и одприлика воздушните пиштолку колку им се движат?
 

<K A F E R>

I love my MACEDOIA!
Член од
20 ноември 2010
Мислења
54
Поени од реакции
12
Абе некаде во скопје има ГАМО продавница и одприлика воздушните пиштолку колку им се движат?
Имаш во Micei воздушни пиштоли, ама јас мислам дека подобро ти е да си земеш пушка отколку пиштол инаку цени за пиштолите не прашав...
 

Comic

Syntarginaris
Член од
14 април 2010
Мислења
430
Поени од реакции
32
Имаш во Micei воздушни пиштоли, ама јас мислам дека подобро ти е да си земеш пушка отколку пиштол инаку цени за пиштолите не прашав...
не ми треба пушка, ми треба нешто компактно а како што знам моделот пт-85 има многу јак удар 135 м/с и плус тоа има blowback, не сум од скопје и незнам каде е таа продавница ако може подетално да ми објасниш и ако сакаш да прашаш дали го има тој пиштол преку телефон и да ми пишеш ке ти бидам многу благодарен =)
 

<K A F E R>

I love my MACEDOIA!
Член од
20 ноември 2010
Мислења
54
Поени од реакции
12
не ми треба пушка, ми треба нешто компактно а како што знам моделот пт-85 има многу јак удар 135 м/с и плус тоа има blowback, не сум од скопје и незнам каде е таа продавница ако може подетално да ми објасниш и ако сакаш да прашаш дали го има тој пиштол преку телефон и да ми пишеш ке ти бидам многу благодарен =)
Еве ти го нивниот линк http://www.micei.com.mk/mk/home/index.html мада некако слабо им оди со одржувањето на информациите на нивната страница, нема никакво појаснување кои модели ги имаат и такви слични работи, но барем имаш информации за контакт па можеш и преку електронска пошта да се информираш, а дали ќе ти одговорат не знам... пробај па кажи дали си добил одговор....
 

Comic

Syntarginaris
Член од
14 април 2010
Мислења
430
Поени од реакции
32
Еве ти го нивниот линк http://www.micei.com.mk/mk/home/index.html мада некако слабо им оди со одржувањето на информациите на нивната страница, нема никакво појаснување кои модели ги имаат и такви слични работи, но барем имаш информации за контакт па можеш и преку електронска пошта да се информираш, а дали ќе ти одговорат не знам... пробај па кажи дали си добил одговор....

им пишав па ке видиме дали ке одговорат. =)
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
16
Поени од реакции
0
Јас зедов од Микеи PX-107, цена 3.600 ден. Тогаш немаше други модели. Инаку бев пред 2 недели. Имаат добиено нови пиштоли. И мислам дека го имаш и тој PT-80, цена околу 5.000 денари.
 

Comic

Syntarginaris
Член од
14 април 2010
Мислења
430
Поени од реакции
32
^ a можеш да прашаш дали имаат пт-85, ако имаат да ми кажиш и колку пари е, оти тој сакам да го купам, ако ми завршиш услуга друже ке те частам =)
 

<K A F E R>

I love my MACEDOIA!
Член од
20 ноември 2010
Мислења
54
Поени од реакции
12
Може ли некој да ми каже цена за Hatsan mod 125, секако ако има информација???
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
16
Поени од реакции
0
МИКЕИ - Малопродажен Салон
Градски Ѕид, Блок бр. 5
1000 Скопје, Република Македонија
Тел.: +389 (0)2 311 8181
info@micei.com.mk
 
Член од
23 ноември 2005
Мислења
102
Поени од реакции
2
Јас зедов Gamo Whisper X 4.5 mm. Пред 2 месеци одприлика, прво ја користев како што беше без оптика со механичките нишани. Малце потешкотија имав дури да ги наместам пошто беа скроз безврска ама после беше во ред. За кратко зедов и оптички нишан Norica 4x40AO и сам го наместив и после и центрирав. Пушката доби топ изглед баш онака како што сакав. :)
За јачина на пушката стварно е ѕверска дупи канта лимена од двете страни, дупка во знак прај ( не го пробива 3мм мислам дека е ) и слично.
Нишанот после да речам поке од 100 метци се изместува по малце, ама лесно е за центрирање повторно. Само ако е наместен на 15 м кога пукам на 25 - 30 м пука погоре малце или подолу. Иначе прецизна е многу. На 50тина метра имам пукано и е топ.
Метци имам и од Гамо и од Норика зедов. Гамото малце потешко ми влегуваа во цевката, а нориката си се таман. Ама од гамото често ми се случваше да ми се распрни метакот и 2 дупки ми праеше во метата. Изгледа дека е доста јака или незнам шо е работата. Со нириката не ми се има случено.
Се на се одлична е пушката. Се чека сега некој врабец да се скини ама слабо низ дворот а и не сум многу дома па си летат наоколу сеуште. Поздрав 08022011513.jpg 08022011511.jpg 08022011509.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom