Македонски урбани легенди

Член од
5 август 2008
Мислења
557
Поени од реакции
180
E сеа и ти....јас сум видел кај мене у К.вода на Чешма во една куќа како гајле немаат типовитеси играа некоја обредна игра во стил на оро со чудни зборови а еднаш еден тип ја ебеше цурата на прозор додека другите гледаа. :toe:
Абе тоа било љубовно фото (онаа играта).:)
 
Член од
6 јули 2008
Мислења
458
Поени од реакции
10
Bef denes u onaa kukana u crnice.

TAPA!!!

Nema nisto samo napustena kuka.

A da ,i nekoj napisal deka ke umram za 7 dena ako vlezam.Vlegof ,jebiga :pipi:
 
D

Daftie

Гостин
И јас бев пред некој ден, единствени ствари од кои можеш да се плашиш се:
- некој дане ти викне полиција;
- дане паднеш од спрат на спрат;
- ништо;
- ништо;
- злобното девојче у комшии.

Таа куќа да се среди ќе биде топ. Продавачката во продавницата што е до куќата ми рече дека куќата била од 1920 негде, ама мене не ми се веруе земјотресот да го преживеала, а планирале да ја праат нешто како музеј...
 
Член од
6 јули 2008
Мислења
458
Поени од реакции
10
Taa prodavnicata odma preku put so e ?

Ja si kupif sokce od tamu ali vidis ne mi tekna da si prasam.

Ali se na se dzabe izgubif vreme nemase nisto.

Edinstveno so ne isplasi e so ne mozefme da najdeme vlez u kukata ,ali posle najdofme.
 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
425
Поени од реакции
8
jas ziveam u kapistec i go vidov kako mu bese prsnat mozokot neznam kako slucajno se pogodiv tamu
 
D

Daftie

Гостин
Taa prodavnicata odma preku put so e ?

Ja si kupif sokce od tamu ali vidis ne mi tekna da si prasam.

Ali se na se dzabe izgubif vreme nemase nisto.

Edinstveno so ne isplasi e so ne mozefme da najdeme vlez u kukata ,ali posle najdofme.
Таа жената во продавничката е крајно комуникативна, сé ќе ти каже :)
Иначе, претпоставувам денски си бил...иди навечер па да паднеш у тоа дупката што ја има горе...ќе се посереш од страв

Тешко, пошо Игор Маџиров не беше оженет и немаше деца.
Имаше една опсесивна женска, ако не се лажам, што го напињаше да се земат/да продолжат да идат, мислам дека се џитна под нејзин притисок, и притисок од "нејзините страни", if you know what I mean, му скурчило.
 

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
Имаше една опсесивна женска, ако не се лажам, што го напињаше да се земат/да продолжат да идат, мислам дека се џитна под нејзин притисок, и притисок од "нејзините страни", if you know what I mean, му скурчило.

Jaп, „Пинокио“. Од Штип е ако не се лажам, и ја викаа „Црна Вдовица“ или нешо голтачка на мажи.. али ова е више за у штипски урбани легенди :)
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
А другарка ми ми кажа дека во Драчево, на крајот од населбата, кај пругите, порано поминувал брат и, и една вечер кога дошол дома, легнал да спие и наеднаш почуствувал како нешто го притиска и сака да го задуши.После му кажале дека тоа му било од поминувањето кај пругите...имало умрено некоја жена порано и таа сакала да го "завземе" неговото тело.:nesvest::wink:
 
Член од
6 јули 2008
Мислења
458
Поени од реакции
10
Таа жената во продавничката е крајно комуникативна, сé ќе ти каже :)
Иначе, претпоставувам денски си бил...иди навечер па да паднеш у тоа дупката што ја има горе...ќе се посереш од страв
Yup denski bef.Ali neso zborefme so drugari da ideme navecer nakaj 12-1 da vikame duhovi :vozbud: ali ne mi se ide do gore peski navecer.
 
D

Daftie

Гостин
Е де, асфалтиран пат е.
Само земете си светло нешто, има дупка во едната соба...
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Asfaltiran ali saat vreme mi treba za da stignam do tamu peski :)
Абе не се фолирајте, врска нема тоа...туку уште една случка знам...
Пред 5> god. во фабриката Ино спектар, кај фабриката УСЈЕ, се селучувале мрднати работи. Скоро секој ден чуварите давале отказ од работа. Навечер, кога не работела фабриката, машините сами се пуштале, правеле сок, се гаселе сијалиците, се палеле, и се така.
После дознале дека имало стари гробишта во кругот на фабриката, и од кога ставиле камбана во дворот на фабриката, тие мистериозни случки престанале.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom