Новогодишни идеи за декорација во домот

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Кога веќе почнавме со новогодишни аватари ред е да употребиме и малку кретивност, по некоја идеја за новогодишна декорација во домот. Можеби е малку рано за декорирање, но добро е да имате идеи како би изгледал вашиот дом, па и да си набавите тоа што ви треба за да украсите и уживате во празничната атмосфера :) Празничниот дух секогаш подобро се доживува кога сме опколени со празнични декорации: елки, лампиони и светилки, а доколку сте ги направиле самите, е тогаш е уште поголемо уживањето.
Не знам за вас, ама јас како мало дете им се радувам на убавите декорации за време на празниците.

Венчиња за на врата



















А ова е моето од пред две години :)

Потребно ви е:
Картон како подлога, зелена еко хартија за да го обвиткате картонот, зелено бела трака, шишарки, трака за декорација, лампион, украс со дедо мраз, силиконски пиштол и силикон.
Прво обложете го картонот со зелената еко хартија, потоа залепете ја зелено белата трака. Шишарките залепете ги на картонот (малце ќе направите простор кај зелената трака за да го зелепите на картонот иначе ќе ви паѓа), направете машни од траката за декорација и залепете ги и нив за картонот.Лампионот заврзете го на горната машна, а украсот со дедо мраз заврзете го со златен или рибарски конец околу венчето.

 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Свеќи и свеќници











Останати идеи за новогодишна декорација







E сега сте вие на ред со идеи за новогодишни декорации во домот ;)

 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Според мене, што повеќе сјалички, толку подобар изглед и чувство во домот:)



Посебно од секогаш ми се допаѓале куќите кои од надвор се украсени, но нажалост тоа ретко се гледа кај нас. Еве предлог и пример за добро надворешно украсена куќа:)

 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404

само што ја наредив,
а наредена ми е цел живот
секоја година секојдневно иста песна,
ракавици,чекан,менгеме и труд
и така веќе 40 години
за ресторани и хотели други се родени
 

Kajgana Shop

На врв Bottom