Xbox360 гејмери

Член од
9 март 2010
Мислења
368
Поени од реакции
372
Да не купува некој Xbox? Или знаете некој што сака да купи? Стакло сочуван, многу малце игран и не е чипуван.
 
Член од
25 февруари 2011
Мислења
336
Поени од реакции
88
Здраво, сакам да прашам како можам да го чипувам xbox-от дома ? Дали е воопшто можно без да го носам кај некој да го чипува ?
 
B

beaverknight

Гостин
Здраво, сакам да прашам како можам да го чипувам xbox-от дома ? Дали е воопшто можно без да го носам кај некој да го чипува ?
Можно е, побарај по нет сигурно имаш некаде убаво објаснето, меѓутоа јас не би ти препорачал освен ако не се разбираш во тоа ептен. Сепак е посигурно да го однесеш кај некој што има искуство со тоа.
 
Член од
25 февруари 2011
Мислења
336
Поени од реакции
88
Здраво, ако може да ми кажете некои продавници за оригинал игри во Центар или Капиштец ?
 
B

beaverknight

Гостин
Здраво, ако може да ми кажете некои продавници за оригинал игри во Центар или Капиштец ?
Југотон у ГТЦ
Гејм ОН
Имаш и продавница во Буњаковец на прв кат, одма до Гоблин.
Еве и нивен број - 02 3222 594
Во Капиштец имаше Virticom, ама не знам дали работат уште, 02 3119 219.
 
Член од
9 март 2010
Мислења
368
Поени од реакции
372
Да не купува некој Xbox? Или знаете некој што сака да купи? Стакло сочуван, многу малце игран и не е чипуван.
Другари, уште е на продажба. Пишете ПП за детали ако има заинтересирани :)
 
Член од
23 јуни 2014
Мислења
6
Поени од реакции
0
Aко сакаш да ги имаш на хард диск игрите тогаш купи хард диск,a има некои игри на 2 цедиња што бараат хард диск(не е скап,види може во idc shop има)ама немора.Како мислиш да ги апдејтуваш игрите ?
Па на пример зиам фифа и ми бара апдејт за најновите трансфери, дали ќе смеам да ја апдејтувам играта ако ми е чипуван xbox-от
 
Член од
26 јули 2014
Мислења
173
Поени од реакции
41
Па на пример зиам фифа и ми бара апдејт за најновите трансфери, дали ќе смеам да ја апдејтувам играта ако ми е чипуван xbox-от
да бе можеш да апдејтуваш,само треба да си поврзан во xbox live(со LAN кабел).
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
436
Поени од реакции
135
Нека предложи некој некоја добра страна од каде можам да купам xbox live gold за 12 месеци.
 
Член од
23 јуни 2014
Мислења
6
Поени од реакции
0
да бе можеш да апдејтуваш,само треба да си поврзан во xbox live(со LAN кабел).
Да не добијам бан па после да го фрлам xbox-от? :D
И btw дали можам да ги користам twitch, netflix и другите апликации на чипуван xbox, без да добијам бан?
 
B

beaverknight

Гостин
Не би ти препорачал да се поврзуваш за xbox live, пошто шансите за бан се големи.
 
Член од
26 јули 2014
Мислења
173
Поени од реакции
41
Да не добијам бан па после да го фрлам xbox-от? :D
И btw дали можам да ги користам twitch, netflix и другите апликации на чипуван xbox, без да добијам бан?
јас мислам неможе да добиеш бан...да можеш да користис што сакаш(facebook,google,twitch,ign)само треба да се симнат апликациите.
 

isoffProd

pluskavec
Член од
21 февруари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
162
Секако дека постои шанса за да те банираат ако не си внимателен и праиш апдејтс на чипот или што и да требаше, појма немам искрено :D
ја го користам оригинал, апликациите можеш и без XBL членство (сега, порано неможеше, барем за некои ко јутјуб требаше да имаш мембершип)
а еве и да се надеваме може и нетфликс ќе фаќа :D

Колку што знам, и колку што разбирам како би требало тоа:
Исто како на ПЦ, таа верзија што ќе ја симнеш од играта (и изрежеш) таа ќе ја играш, на ПЦ ајде можеме дополнителни апдејтс да инсталираме директно,
не знам како иде на конзола, ама ваљда треба да ја симнеш пак поновата/апдејтирана верзија и да ја изрежеш??
Како сакаш, твој си е џбоџот, па види шо ќе праиш, ама од мене немаш препорака за да се уклучуваш на XBL со чипувана конзола :D
 
Член од
26 јули 2014
Мислења
173
Поени од реакции
41
Секако дека постои шанса за да те банираат ако не си внимателен и праиш апдејтс на чипот или што и да требаше, појма немам искрено :D
ја го користам оригинал, апликациите можеш и без XBL членство (сега, порано неможеше, барем за некои ко јутјуб требаше да имаш мембершип)
а еве и да се надеваме може и нетфликс ќе фаќа :D

Колку што знам, и колку што разбирам како би требало тоа:
Исто како на ПЦ, таа верзија што ќе ја симнеш од играта (и изрежеш) таа ќе ја играш, на ПЦ ајде можеме дополнителни апдејтс да инсталираме директно,
не знам како иде на конзола, ама ваљда треба да ја симнеш пак поновата/апдејтирана верзија и да ја изрежеш??
Како сакаш, твој си е џбоџот, па види шо ќе праиш, ама од мене немаш препорака за да се уклучуваш на XBL со чипувана конзола :D
зошто да не се уклучува на Xbox Live?Мене(и на многу други)ми е чипуван xbox-от па пак сум уклучен на XBL и се супер си тера...
Тоа има шанси да го банираат ако има gold membership(ама 20%).
 

isoffProd

pluskavec
Член од
21 февруари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
162
зошто да не се уклучува на Xbox Live?Мене(и на многу други)ми е чипуван xbox-от па пак сум уклучен на XBL и се супер си тера...
Тоа има шанси да го банираат ако има gold membership(ама 20%).
Па претпоставувам за мембершип дека збореше, тоа мислев :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom