Xbox360 гејмери

Член од
24 април 2008
Мислења
9.663
Поени од реакции
9.739
Уште колку ќе има фабричка подршка оваа конзола за излегувањето на нови игри?
И дали може да му се инсталира нов биос од ИксВокс Оне и да ги прима новите од Оне?
Поддршката за Xbox 360 и за PlayStation 3 трае до 2017 година, што значи дека до 2017 година сигурно ќе излезат и за Xbox 360 и за PlayStation 3 истите видео игри кои ќе излезат за повеќе платформи.

Второто прашање ти е многу несериозно, да не речам глупаво.

Ако Мајкрософт исфрлиле во продажба нова конзола, зарем не планираат да остварат профит од продажбата на конзолата, а не од правење на нејзиниот софтвер достапен и за претходникот на таа нова конзола ?

Од тука следува одговорот на твоето второ прашање - НЕ.
 
Член од
9 март 2013
Мислења
1.313
Поени од реакции
580
Ако Мајкрософт исфрлиле во продажба нова конзола, зарем не планираат да остварат профит од продажбата на конзолата, а не од правење на нејзиниот софтвер достапен и за претходникот на таа нова конзола ?
Од тука следува одговорот на твоето второ прашање - НЕ.
Po sto bi se razlikuval noviot Xbox ako ne po podobrite performansi?
Bi bilo so Isti igri samo polosa grafika so bios od One a igras na 360!
Imam naslusnato nesto deka Ps3 se updejtuva i da faka igri od Ps4 pa si rekov i ova da ne moze da se napravi nesto slicno no ocigledno se bilo fake! do 2017 ima uste dolgo vreme da gi igraat starite konzoli.
sepak thanks na odgovorot ne razbiram mnogu od konzolite.
I edno podprasanje dali moze da mu uklucam tastatura i gluvce?
 
Член од
24 април 2008
Мислења
9.663
Поени од реакции
9.739
XBox One se razlikuva po toa samo sto ima podobri performansi!
Bi bilo so Isti igri samo polosa grafika so bios od One a igras na 360!
Imam naslusnato nesto deka Ps3 se updejtuva i da faka igri od Ps4 pa si rekov i ova da ne moze da se napravi nesto slicno no ocigledno se bilo fake!
sepak thanks na odgovorot ne razbiram mnogu od konzolite.
I edno podprasanje dali moze da mu uklucam tastatura i gluvce?
За Xbox One се појави на Интернет некакво упатство со кое може легално да се извршат софтверски модификации врз конзолата, така што ќе може да се играат видео игри наменети за Xbox 360, но ништо од ова не е потврдено дали навистина функционира или не, додека Мајкрософт излегоа со соопштение дека таквата постапка може трајно да ја онеспособи конзолата, без поконкретни детали.

Било какви гласини дека може со некакви софтверски надградби или со некакви хакнувања да се направи на PlayStation 3 да се играат видео игри наменети за PlayStation 4 се чиста измислица и невистина.

Претпоставувам дека и Xbox 360 и Xbox One можат да се користат со тастатури и мауси, но најверојатно само со тастатури и мауси кои се со лиценца од Мајкрософт, но можно е да грешам, не сум до толку запознаен со нивните технички спецификации, останатите членови на форумов сигурно се подобро запознаени со тоа.
 

isoffProd

pluskavec
Член од
21 февруари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
162
таквата постапка може трајно да ја онеспособи конзолата, без поконкретни детали.
Што е причина зошто јас неќам да чепкам ништо на конзолата, и си ја чувам оригинал. :icon_mrgr:

Иначе за маус/глувче, да, постојат наменети за конзоли (тоа најверојатно за играње, ама........незнам :icon_mrgr:)
затоа што јас си користам УСБ тастатура за Јутјуб/интернет итн, коа треба да се пишува нешто.. :)
 
Член од
19 март 2012
Мислења
6
Поени од реакции
0
Ве молам за совет.

Имам постара верзија на Dashboard и планирам да го однесам на флешување за да играм XGD3 игри.

Разгледувам по форумов, читам начини на снимање на дискови и ваљда укапирав дека проаѓа truncate методот, али ако добро разбрав снимање на режач поминат (компатибилен) со BurnerMAX Payloud е најбезбедно за LIVE.

Прочитав нечии мислења дека скоро сите нови режачи (2012, 2013) се компатибилни со BurnerMAX Payloud, но не сум баш сигурен во ова, па да купам било што.

Е сега, на лаптопот немам режач за dual layer дискови, па ќе морам да купувам екстерен.

Надолу има линкови од екстерни режачи што ги има кај нас, па молбата е да ми кажете дали некој има искуство со нив или знае дека некој од овие се компатибилни за снимање на XGD3 игри или најубаво нешто да ми препорачате од тоа што се нуди кај нас, бидејќи во продавнициве ништо не им е јасно кога ќе им објаснам каков режач барам

http://set.com.mk/index.php?route=product/category&path=10019_10020_10026#category_id=10026&page=0&path=10019_10020_10026&sort=p.price&order=ASC&limit=20&min_price=949&max_price=4790&option_value%5B13%5D%5B%5D=832

http://www.niko.com.mk/index.php?option=com_virtuemart&view=category&virtuemart_category_id=52&Itemid=110

http://www.anhoch.com/pcmarket/index.php?cat_id=369&pid=34482
http://www.anhoch.com/pcmarket/index.php?cat_id=369&pid=34855

..... да не иде премногу овој пост.

Фала ви
 
Член од
9 март 2013
Мислења
1.313
Поени од реакции
580
Може некој на кратко да објасни како се режат и на кој начин се уклучаат игрите,
ме мрзи да барам по претходните страни само знам дека многу проблематично било, и за приклучање на играта?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Xbox 360 со кинект со два џојстици и можеби 300 игри без полнач, што пари би можел да го продадам? 15 000 е добра цена нели?
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.239
Поени од реакции
4.628
Xbox 360 со кинект со два џојстици и можеби 300 игри без полнач, што пари би можел да го продадам? 15 000 е добра цена нели?
Rasipana konzola ni 4000den ne vredi....Ja proveri konzolata so druga cigla, ovaj polnac de...Raboti se OK?
Posledno koa se zalese imase RROD!!! Ouch!
 

isoffProd

pluskavec
Член од
21 февруари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
162
Rasipana konzola ni 4000den ne vredi....Ja proveri konzolata so druga cigla, ovaj polnac de...Raboti se OK?
Posledno koa se zalese imase RROD!!! Ouch!
А расипана ли е?..
Знаеш Џои, не е лошо да се споделат такви информации..
Со оглед на тоа што јас мојата оригинал ја зедов за 15, со 320 ХДД.. си викам, ај со кинект, поише вреди, да не му пишувам..
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Пишав дека е без полнач. Го давам и стариот полнач можеби се прави. Проверено работи со нов полнач.

RROD е заради полначот
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.328
Поени од реакции
3.811
Имам игра што е 8.5Гб/8.7Гб а цедето на кое што ги режам е 8.5Гб. Дали постои некаде во Скопје да купам цеде со поголема меморија? Прашав во Еми Медиа и во некои други и нигде не можев да најдам.
Преку усб ми е комплицирано, има 300 глупости. :(
 
Член од
14 септември 2012
Мислења
94
Поени од реакции
12
Здраво!!! :).Гејмери сакам да ве прашам доколку знаете каде можам да најдам HDMI/VGA кабел за да можам мојот Xbox да го приклучам во монитор...Позз :)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.348
Поени од реакции
52.168
Имам игра што е 8.5Гб/8.7Гб а цедето на кое што ги режам е 8.5Гб. Дали постои некаде во Скопје да купам цеде со поголема меморија? Прашав во Еми Медиа и во некои други и нигде не можев да најдам.
Преку усб ми е комплицирано, има 300 глупости. :(
Пушти да се реже и ќе ти се појави предупредување. Избери truncate и режи ја така, ќе си работи. Или пак купи ја играта од идц.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.328
Поени од реакции
3.811
Пушти да се реже и ќе ти се појави предупредување. Избери truncate и режи ја така, ќе си работи. Или пак купи ја играта од идц.

Џабе е. И тоа го стискам и на крај ќе се изреже и кога ќе го ставам цедето во конзолата не работи. :( А и оригинал играта да ја купам сигурно е 60-70 евра и плус ја нема.
--- надополнето: 7 јануари 2014 во 22:11 ---
И уште нешто. Гледам сликата не ми е нешто бистра кога играм. Дали треба да се поврзе со некој кабел? (HDMI или..?)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.348
Поени од реакции
52.168
Џабе е. И тоа го стискам и на крај ќе се изреже и кога ќе го ставам цедето во конзолата не работи. :( А и оригинал играта да ја купам сигурно е 60-70 евра и плус ја нема.
Па нема оригинал да ја купиш. Пиратска :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom