Xbox360 гејмери

Член од
5 јули 2012
Мислења
31
Поени од реакции
3
Kolku pari se plaka za clanarina na Xbox:
1 mesec -----
3 meseci-----
12 meseci------
I dali mora da se plakja so karticka ili moze da se kupi od nekoja IT prodavnica???????
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
Можеш, само треба да видиш за кој регион е картицата, дали е за Европа, Америка и слично. :)
Најефтино ти е ако имаш силвер и начекаш понуди за голд од 1 евро за 1 месец, 2 евра за 2 месеци, 3 евра за 3 месеци и слично :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Најефтино ти е ако имаш силвер и начекаш понуди за голд од 1 евро за 1 месец, 2 евра за 2 месеци, 3 евра за 3 месеци и слично :)
За Македонија не, бидејќи ќе ти ја врзат картичката (за која нели ќе излажеш дека е од друга земја, Македонија не е поврзана) и после не можеш да откажеш subscription, односно ќе плаќаш 10 долари за 1 месец.

На другарче му се случи вака, па си ја "дилитна" картичката и извади нова. :)
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
За Македонија не, бидејќи ќе ти ја врзат картичката (за која нели ќе излажеш дека е од друга земја, Македонија не е поврзана) и после не можеш да откажеш subscription, односно ќе плаќаш 10 долари за 1 месец.

На другарче му се случи вака, па си ја "дилитна" картичката и извади нова. :)
A неможеш на xboxlive веб страната да си се логираш на твојот профил и да си тргнеш автоматско продолжување на голдот?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
A неможеш на xboxlive веб страната да си се логираш на твојот профил и да си тргнеш автоматско продолжување на голдот?
Не, бидејќи ти ја блокираат картицата кога ќе проверат и ќе треба да се јавиш во Америка/Англија за да ја откажеш...
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
Не, бидејќи ти ја блокираат картицата кога ќе проверат и ќе треба да се јавиш во Америка/Англија за да ја откажеш...
A со македонска кредитна не работи? Не се правам луд стварно незнам :) Иначе има на ebay ефтини понуди исто мислам 3+1 месец околу 13-4 евра
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
A со македонска кредитна не работи? Не се правам луд стварно незнам :) Иначе има на ebay ефтини понуди исто мислам 3+1 месец околу 13-4 евра
Не работат македонските "легално". :)

На mmoga.com има доста добри цени, да не се баратате по ebay за 1-2 евра. :)
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
I am alive, ја играл некој? Импресии?
За да ја купиш или за да ја симнеш прашуваш? Јас имам флешуван хбох а не со RGH така да неможам да ја пробам играва зашто е само за xbox live arcade излезена. Ако сакаш ја има за PC да ја симнеш да ја пробаш па ако мисли дека вреди и да си ја купиш
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.455
Поени од реакции
1.798
За да ја купиш или за да ја симнеш прашуваш? Јас имам флешуван хбох а не со RGH така да неможам да ја пробам играва зашто е само за xbox live arcade излезена. Ако сакаш ја има за PC да ја симнеш да ја пробаш па ако мисли дека вреди и да си ја купиш

За да ја симнам,имам флешуван хбох arcade .
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
За да ја симнам,имам флешуван хбох arcade .
Aко е флешуван драјвот мислам неможеш да ја играш зашто последен пат коа проверив ја нема излезено на DVD, а ако има RGH тогаш ќе можеш. И незнам што прашуваш тогаш симни ја и види дали е добра, потроши некој гигабајт не те кошта ништо :) Шала на страна извини што неможам да ти помогнам неможам да ја играм јас на мојот хбох
 

Kajgana Shop

На врв Bottom