Woke и cancel култура, SJW, safe spaces, политичка коректност...

Член од
21 април 2006
Мислења
7.210
Поени од реакции
3.223
Едни од најменталните и забегани луѓе на планетава може да се најдат у тоа extinction rebellion култот или шо и да е ...


Ако имаат 2 грама мозок шо зборат и која им е целата, они се демек environmental movement оформени од некои си they кои зборат портив цркви-христијанство,зборат за расизам и друго заебегано либерално срање ...

Ова ќе му дое нешо као грета сорос на стероиди и психаделици и ретардизам


 

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
10.995
Поени од реакции
21.095
Повеќе се мислам тролови. А некои поплаки им се на место, барем на "разбудениот" запад.
Following the American retreat, one far-Right forum member highlighted a report that an Afghan woman had been shot for refusing to don the hijab. He commented: ‘Whores get what they deserve.’
ok
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.636
Поени од реакции
1.528
Повеќе мислев на:

But if education was the answer to creating egalitarian young men, we wouldn’t be where we are.
De-industrialisation has driven an increasingly feminised education and employment landscape. Traditional sources of male employment have been replaced by service-economy and caring roles, where physical strength and camaraderie take second place and soft skills are all-important.
To meet these changing employment needs, schools turned away from teaching knowledge in a disciplined, competitive environment in favour of teaching soft skills. Teachers are 70 per cent female – 82 per cent so at primary level.

Meanwhile, as the youth unemployment rate has soared over the pandemic, it’s hit young men far harder than young women.

Мислам дека веверојатната толерантност на "разбудениот" запад кон омраза на своите бели стрејт мажи доведе до ова тролање. Буквално на социјалните мрежи можеш да повикуваш на нивно истребување, затварање и стигматизирање. Во нивните сопствени држави можеш да ги дискриминираш при вработување, при давање стипендии, при доделивање социјална помош...........

И сето тоа со подршка на најпривилегираните суштества во историјата на општеството - белите западни жени. Не сите секако, но многу гласно и влијателно малцинство.

Да се разбереме, не ги подршувам Талибаните ниту некој кој ги подржува но ја разбирам огорченоста на младите белци од западот.
 

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
10.995
Поени од реакции
21.095
Teachers are 70 per cent female – 82 per cent so at primary level.
I na balkanov ne e porazlicno pa ne gledam zosto ova e tolku loso. Null point.

Zeni da, ama kakvi? Proplemot e vo levicarskiot progressivism, zena koja nema mislenje kako mislenjeto na msm ima nadimak odma karen, terf, za razlika od vas nie raspolagame i so posebni navredi deka sme zeni.

Kolku e nedorasnato da posakas Talibanci za edna zena sho pisala da umrat beli mazi na twitter od site mesta.

 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.636
Поени од реакции
1.528
I na balkanov ne e porazlicno pa ne gledam zosto ova e tolku loso. Null point.

Zeni da, ama kakvi? Proplemot e vo levicarskiot progressivism, zena koja nema mislenje kako mislenjeto na msm ima nadimak odma karen, terf, za razlika od vas nie raspolagame i so posebni navredi deka sme zeni.
Се слагам со тебе 99%, но кај нас младите машки сеуште не се цел на толкав притисок, посебно не како Американските момчиња.


Kolku e nedorasnato da posakas Talibanci za edna zena sho pisala da umrat beli mazi na twitter od site mesta.
Поголем дел од нив се 18 - 22 години, не баш нај промислена возраст.

Пак, мислам дека ова е тролање од инат, дека им се може и дека нивните цели (горенаведените левичарки) не се осмелуваат да критикуваат ништо поврзано со Исламот или пипл оф колор.
 

Стев

Fallen
Член од
19 декември 2019
Мислења
2.653
Поени од реакции
2.482
Член од
28 декември 2015
Мислења
2.603
Поени од реакции
4.523
Повеќе се мислам тролови. А некои поплаки им се на место, барем на "разбудениот" запад.
Може да има и тролови, но некако мислам дека се работи за 1st. Incel "Elliot Roger" Brigade :angel:
Не знам дали тие изјави се реакција на woke & cancel културата или само искрено одушевување кон Талибаните.
Имено, има инсели но има и многу лица слични на нив (пример, пијаница пред кооперација кој има жена и деца, насилен е кон нив, смета дека жената треба да си знае место и зјапа кон секое можно женско кое минува по улица со раката во скинатиот џеб од фармерките заедно со лигите кои му течат низ уста :icon_mrgr: uf sto bi i pravel brat lelelel bi ja tresel ko tepih ehehhe.

Заедничко им е тоа што се сметаат entitled на женски полов орган само и затоа само што = постојат и што се од машки пол?!

Талибаните пак, во реалност ја имаат таа entitlement поради шеријат и средновековни стандарди а доколку биднат напалени повеќе од обично, секогаш можат да силуваат некоја, која нема никакви правни механизми да го гони сторителот така да Талибаните тек сега ќе бидат новите херои на инселите, фар рајт, фринџ рајт, семејните насилници и сличните ним креатури.
Кога истражував малку за да ја отворам онаа темата за Инсели налетав на неколку инселски форуми кои имаа по десетици илјади јузери!

Не знам на што се должат таквите забегани ставови и како може во денешно време машки лица да мразат половина човештво, нешто не е во ред...:unsure:
Како и да е, фасцинантна пост-модерна појава која прераснува во идеологија.
А пред некој ден рандом Инсел тргнал во убиствен поход во Плимут, Англија убивајќи 5 лица и ранувајќи 10 што заедно со десетиците насилни испади го прави инселизмот сериозно опасна појава и покрај тоа што засега не им се дава никакво внимание што им одговара да неказнето шират омраза по нет и да планираат убиства без никаква реакција од органите на редот.
 
Последно уредено:

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.636
Поени од реакции
1.528
Може да има и тролови, но некако мислам дека се работи за 1st. Incel "Elliot Roger" Brigade :angel:
Не знам дали тие изјави се реакција на woke & cancel културата или само искрено одушевување кон Талибаните.
Имено, има инсели но има и многу лица слични на нив (пример, пијаница пред кооперација кој има жена и деца, насилен е кон нив, смета дека жената треба да си знае место и зјапа кон секое можно женско кое минува по улица со раката во скинатиот џеб од фармерките заедно со лигите кои му течат низ уста :icon_mrgr: uf sto bi i pravel brat lelelel bi ja tresel ko tepih ehehhe.

Заедничко им е тоа што се сметаат entitled на женски полов орган само и затоа само што = постојат и што се од машки пол?!

Талибаните пак, во реалност ја имаат таа entitlement поради шеријат и средновековни стандарди а доколку биднат напалени повеќе од обично, секогаш можат да силуваат некоја, која нема никакви правни механизми да го гони сторителот така да Талибаните тек сега ќе бидат новите херои на инселите, фар рајт, фринџ рајт, семејните насилници и сличните ним креатури.
Кога истражував малку за да ја отворам онаа темата за Инсели налетав на неколку инселски форуми кои имаа по десетици илјади јузери!

Не знам на што се должат таквите забегани ставови и како може во денешно време машки лица да мразат половина човештво, нешто не е во ред...:unsure:
Како и да е, фасцинантна пост-модерна појава која прераснува во идеологија.
А пред некој ден рандом Инсел тргнал во убиствен поход во Плимут, Англија убивајќи 5 лица и ранувајќи 10 што заедно со десетиците насилни испади го прави инселизмот сериозно опасна појава и покрај тоа што засега не им се дава никакво внимание што им одговара да неказнето шират омраза по нет и да планираат убиства без никаква реакција од органите на редот.
Инцели се интересна тема, а благодарение на јавните мрежи и леснотијата на комуницирање нивниот број се аголемува. Во мое време имаше еден - двајца во генерација а сега е далеку пострашно за нив.

20% од младите мажи сексаат 80% од младите жени, благодарение на dating app-s огромен број на млади мажи остануваат невини и до својата 30-та година. Сексуалната фрустрација е чудо.

Додади дека освен тоа и нивните школи, медијуми, филмови и општество баш нив ги назчачува како дежурно зло и овакви реакции се неизбежни. Повторно, не се слагам со нив но донекаде го разбирам гневот, барем на западните бели инцели.

Чек тис аут:

Мислам дека ова уште повеќе ќе ја влоши состојбата но ќе видиме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom