Woke и cancel култура, SJW, safe spaces, политичка коректност...

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.418
Поени од реакции
2.043
Само има една дупка и тоа поголема во твојата теорија. На власт во САД не е Трамп туку Бајден и ЛГБТ идеологијата. Така што твојата теорија држи вода колку и Марсовци да го склопувале авионот. :pos: :pos: :pos: :pos:
Не можат мислиш Русите да откупат некој менаџер да ги избрише снимките?
Како тогаш во Флорида донесуваат закони како Don't Say Gay ако Бајден и ЛГБТ се семоќни според тебе? :tapp:
Русите се вмешани во ова со Боинг 103%. :)
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.742
Поени од реакции
32.795
Само има една дупка и тоа поголема во твојата теорија. На власт во САД не е Трамп туку Бајден и ЛГБТ идеологијата. Така што твојата теорија држи вода колку и Марсовци да го склопувале авионот. :pos: :pos: :pos: :pos:
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.303
Ај доста оф-топици со Боинг и имиња ба закони у факинг Флорида!
Сега ја читам статијава, и се нанервирав!

Значи некоја посрана комисија во учкарско-северџанскиов протекторат, кај што буквално ништо не функционира…
Нашла.. Пази, нашла дискриминација у средно школо, затоа што уредно си спроведувале кодекс на облека за учениците!
Па колку ли само гнаси од луѓе треба да бидат овие љонгури, да од сите можни проблеми во протекторатов, нив најголем им се види тоа што некое школо забранувало искинати фармерки и кратки сукњи!?!?!

Ова дефинитивно не е нормален Свет!
Како у старт може да е дискриминација, забраната за непристојно облекување во школо!?!
Кој е*ани права, и по кој основ се прекршени тука!?!

А се кладам дека у заднина е умешана некоја “невладина” секта, оти тие гнаси како Меѓаши, Детска амбасада и кој к*р, се појавуваат само кога треба да истуркаат некоја агенда, публицитет, и замајување на јавноста!
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.873
Поени од реакции
25.114
Ај доста оф-топици со Боинг и имиња ба закони у факинг Флорида!
Сега ја читам статијава, и се нанервирав!

Значи некоја посрана комисија во учкарско-северџанскиов протекторат, кај што буквално ништо не функционира…
Нашла.. Пази, нашла дискриминација у средно школо, затоа што уредно си спроведувале кодекс на облека за учениците!
Па колку ли само гнаси од луѓе треба да бидат овие љонгури, да од сите можни проблеми во протекторатов, нив најголем им се види тоа што некое школо забранувало искинати фармерки и кратки сукњи!?!?!

Ова дефинитивно не е нормален Свет!
Како у старт може да е дискриминација, забраната за непристојно облекување во школо!?!
Кој е*ани права, и по кој основ се прекршени тука!?!

А се кладам дека у заднина е умешана некоја “невладина” секта, оти тие гнаси како Меѓаши, Детска амбасада и кој к*р, се појавуваат само кога треба да истуркаат некоја агенда, публицитет, и замајување на јавноста!
Muabetov kako nekoj od generacijata na baba mi da go pravel: Женските треба да имаат уредна и прибрана коса, машките не смеат да имаат долга коса, репче или брада.
Uste i da zahtevaat zamazneta kosa so patec vo sredina.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.572
Поени од реакции
22.683
Muabetov kako nekoj od generacijata na baba mi da go pravel: Женските треба да имаат уредна и прибрана коса, машките не смеат да имаат долга коса, репче или брада.
Ako ima kod na oblekuvanje, ucenicite treba da se pridrzuvaat do toj kod. Doma i nadvor ako sakaat i goli neka se setaat, tamu takvi se pravilata i toa e toa. Kako da zaboravate deka ucilisteto ne e demokratija, tamu se uci za demokratija.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.781
Muabetov kako nekoj od generacijata na baba mi da go pravel: Женските треба да имаат уредна и прибрана коса, машките не смеат да имаат долга коса, репче или брада.
Uste i da zahtevaat zamazneta kosa so patec vo sredina.
Благодарение на тие правила тогаш во училиштата имаше ред а професорот беше почитуван. Денес ниту во училиштата има ред а професорите се сведени на мивки за патос бришење.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.303
Muabetov kako nekoj od generacijata na baba mi da go pravel: Женските треба да имаат уредна и прибрана коса, машките не смеат да имаат долга коса, репче или брада.
Uste i da zahtevaat zamazneta kosa so patec vo sredina.
Ти работиш нешто во животот?

Не! Не е навреда.. туку само сакам да те прашам како идеш таму?
Да не продаваме туфки напразно..
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.873
Поени од реакции
25.114
Благодарение на тие правила тогаш во училиштата имаше ред а професорот беше почитуван. Денес ниту во училиштата има ред а професорите се сведени на мивки за патос бришење.
Poradi kodot na oblekuvanje?
Автоматски споено мислење:

Ти работиш нешто во животот?

Не! Не е навреда.. туку само сакам да те прашам како идеш таму?
Да не продаваме туфки напразно..
Influenserka.
 
  • Хаха
Reactions: wot
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.781
Poradi kodot na oblekuvanje?
Автоматски споено мислење:



Influenserka.
Носењето работна облека или по твое код на облекување беше дел од правилата што учениците требаше да ги почитуваат. Можеш ли да ми објасниш што се подобри во образованието денес. Еден куп министри се сменија а учениците ни учебници немаат.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.873
Поени од реакции
25.114
Носењето работна облека или по твое код на облекување беше дел од правилата што учениците требаше да ги почитуваат. Можеш ли да ми објасниш што се подобри во образованието денес. Еден куп министри се сменија а учениците ни учебници немаат.
Pak kje recham, problemot e vo kodot na oblekuvanje?
Ajde skolskite uniformi mi se donekade razbirlivi, ama zosto mora da dirigiraat koj kakva frizura kje ima?
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.303
Носењето работна облека или по твое код на облекување беше дел од правилата што учениците требаше да ги почитуваат. Можеш ли да ми објасниш што се подобри во образованието денес. Еден куп министри се сменија а учениците ни учебници немаат.
Види, малку одиш во друга тема.
Однесувањето на учениците “тогаш” или “во наше време” се должеше на миљон други работи…
 

Kajgana Shop

На врв Bottom