Wireless Network Connections

shema77

Borriello
Член од
30 јули 2009
Мислења
432
Поени од реакции
7
Користам Windows XP и пред некое време го преинсталирав па сега имам проблем со wireless адаптерот кој го користам за да се поврзам на wireless.Не можам да го конектирам со мрежата бидејќи немам ништо во лаптопот што се вика wireless,па ниту wireless network connections што мислам дека е главен проблем во случајов.Некоја идеја,помош?
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
540
Поени од реакции
72
Користам Windows XP и пред некое време го преинсталирав па сега имам проблем со wireless адаптерот кој го користам за да се поврзам на wireless.Не можам да го конектирам со мрежата бидејќи немам ништо во лаптопот што се вика wireless,па ниту wireless network connections што мислам дека е главен проблем во случајов.Некоја идеја,помош?
Па ти требаат драјвери за wireless картицата :)
 

shema77

Borriello
Член од
30 јули 2009
Мислења
432
Поени од реакции
7
И пак неработи?
Ништо брат,не работи.Викам јас дека е до wireless конекцијата,секаде каде што гледав по нет мора да има нешто како local area connections кога се поврзуваш на нет обично,во овој случај wireless network connections.
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Да му стаиш најнови драјвери од страната на марката на адаптерот.Значи избриши старите тај најнови,или па постари. И кажи шо си напраил.
 

shema77

Borriello
Член од
30 јули 2009
Мислења
432
Поени од реакции
7
Да му стаиш најнови драјвери од страната на марката на адаптерот.Значи избриши старите тај најнови,или па постари. И кажи шо си напраил.
Брат ги симнав ама ми излегуваат вака во фолдер и незнам да ги инсталирам. :/
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
540
Поени од реакции
72
океј си е ова што си симнал, ќе идеш во таск менаџер, ќе го најдеш адапрето, десен клик и ќе ги инсталираш драјверите, ќе го насочиш ко фолдерот со драјвери.. Би требало да се снајдеш :)
 

shema77

Borriello
Член од
30 јули 2009
Мислења
432
Поени од реакции
7
океј си е ова што си симнал, ќе идеш во таск менаџер, ќе го најдеш адапрето, десен клик и ќе ги инсталираш драјверите, ќе го насочиш ко фолдерот со драјвери.. Би требало да се снајдеш :)
ОК брат,само како да го најдам адаптерот.Јас ова го немам работено претходно,извини,ако може мала помош или скрин. :)
 

shema77

Borriello
Член од
30 јули 2009
Мислења
432
Поени од реакции
7
Извини, не таск менаџер, devise manager... :)
Стварта е што таму го нема адаптерот :/ Затоа и темава ми е за Wireless Network Connections,да напоменам уште еднаш,мислам дека тоа е главниот проблем. :/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom