Wi-Fi рутери (препораки, прашања, проблеми)

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.377
Поени од реакции
2.520

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
друже кабелот ти е у реду? приклучен кај шо треба или ?
Кабелот од интернет си е во слотот WLAN, а Lan kabelot за поврзување со компјутер е во слотот за LAN, а кај компјутерот во слотот за интернет.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
4.984
Поени од реакции
2.151
Не ми се отвараат и двете страници, стварно незнам оти :mad:
Default страната за сетирање на чудово е 192.168.1.100
username: admin
password: atcom

Пробај и кажи што си направил. Во меѓувреме прочитај го упатството за работа ТУКА
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Default страната за сетирање на чудово е 192.168.1.100
username: admin
password: atcom

Пробај и кажи што си направил. Во меѓувреме прочитај го упатството за работа ТУКА
Не се отвара повторно. Еве на safe mode with networking сум и пак нејќе... Леле пи*ето мамино да му го .....
 

DéJà Vu

hehehehe
Член од
6 мај 2012
Мислења
813
Поени од реакции
446
user manual

од ко ќе го отвориш рутерот, оди на dd-wrt(unleash your router) и барај дали има софтвер за рутерчето. ако има смени му го, дд-врт има многу подобри функции од стандардниот софтвер.

пробај вака 192.168.120.12

пс: заради ова не се купва кинески рутер, до душа и овие шо ги користиме се кинески ама не се до толку алипни :D
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
user manual

од ко ќе го отвориш рутерот, оди на dd-wrt(unleash your router) и барај дали има софтвер за рутерчето. ако има смени му го, дд-врт има многу подобри функции од стандардниот софтвер.

пробај вака 192.168.120.12

пс: заради ова не се купва кинески рутер, до душа и овие шо ги користиме се кинески ама не се до толку алипни :D
нејќе и нејќе :mad: Ако не го средам до вторник не му бега шољата :mad:
--- надополнето: 4 февруари 2013 во 00:34 ---
user manual

од ко ќе го отвориш рутерот, оди на dd-wrt(unleash your router) и барај дали има софтвер за рутерчето. ако има смени му го, дд-врт има многу подобри функции од стандардниот софтвер.

пробај вака 192.168.120.12

пс: заради ова не се купва кинески рутер, до душа и овие шо ги користиме се кинески ама не се до толку алипни :D
Инаку имам интернет на Blizoo да не има тоа нешто врска пошто и рутеров ми е од таму
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
4.984
Поени од реакции
2.151
Не се отвара повторно. Еве на safe mode with networking сум и пак нејќе... Леле пи*ето мамино да му го .....
Пробај разлисти го упатството на линкот што ти го постирав и ако уште неможеш да го решиш проблемот тогаш незнам како да ти помогнам повеќе. Од каде го најде чудово?
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Пробај разлисти го упатството на линкот што ти го постирав и ако уште неможеш да го решиш проблемот тогаш незнам како да ти помогнам повеќе. Од каде го најде чудово?
Ми го дадоа од Blizoo кога потпишавме за пакет интернет телефони и дигитална телевизија, незнам како братучед ми го направиле он вика тетин ми го направил, а тетин е во Лондон и ќе се врат дури на 13 Март :mad: чаре некое ?
 

DéJà Vu

hehehehe
Член од
6 мај 2012
Мислења
813
Поени од реакции
446
до сеа ноф рутер поарно да купеше... ој земи linksys ако имаш одпоќе пари, ако не ти се фрлат земи си тп-линк,д-линк,тенда
--- надополнето: 4 февруари 2013 во 00:40 ---
Ми го дадоа од Blizoo кога потпишавме за пакет интернет телефони и дигитална телевизија, незнам како братучед ми го направиле он вика тетин ми го направил, а тетин е во Лондон и ќе се врат дури на 13 Март :mad: чаре некое ?
барај го тетин на скајп и дај му team-viewer, ќе ти го напрај :D
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
до сеа ноф рутер поарно да купеше... ој земи linksys ако имаш одпоќе пари, ако не ти се фрлат земи си тп-линк,д-линк,тенда
--- надополнето: 4 февруари 2013 во 00:40 ---

барај го тетин на скајп и дај му team-viewer, ќе ти го напрај :D
ДА МУ СЕ СЕРАМ НА РУТЕРОТ! :) Ај ќе видам шо ќе напрам до утре :$
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Чудово ќе да нема wifi, за сигурно јави се во Blizoo нека ти кажат.
 
Член од
10 август 2009
Мислења
63
Поени од реакции
17
Иди у CMD, и таму пиши: arp -a
Тука ке ти ги покаже сите конекции, и една од адресите ке е таа на рутерот.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.046
Поени од реакции
3.301
ДА МУ СЕ СЕРАМ НА РУТЕРОТ! :) Ај ќе видам шо ќе напрам до утре :$
Не можеш да му се сереш на рутерот затоа што само модем е ова, не е рутер.
Ќе треба да си купиш рутер за WiFi.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom