Wi-Fi рутери (препораки, прашања, проблеми)

P

Princ

Гостин
Ако паѓа конекцијата кај провајдерот јави се, не верувам да е проблем до рутерот.
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
јас ист ваков проблем со истиот рутер го решив така што го апдејтував firmware-от. Само проблемот после е што нема да ти важи гаранцијата на рутерот,а никако не можам да ти тврдам дека и кај тебе ова ќе успее.Најдобро е да се јавиш од кај што го зеде и можи тие подетално ќе ти објаснат
 
P

Princ

Гостин
Апдејтирање на (официјален) фирмвер не треба и не смее да ја поништува гаранцијата.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
дај му рестарт на рутерот, ако неќе јави се во провајдерот
 

Iµµortal

사범님
Член од
26 јули 2011
Мислења
711
Поени од реакции
387
ако си го купил во скоро време иди смени го може е фаличен нешто,а ако си го имал година се расипуваат кај мене толку им бил векот па почнуваат така да прават......:)
 
Член од
29 август 2008
Мислења
56
Поени од реакции
4
Му сменив веќе софтвер DD-WRT али од кога го сменив после 1 месец почна да прави вака....
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
5.117
Му сменив веќе софтвер DD-WRT али од кога го сменив после 1 месец почна да прави вака....
Ако веќе имаш дд-врт, провери кога ќе ти падне конекцијата дали е воопшто конектиран на провајдерот и дали воопшто има ип и днс адреси.Во секој случај можеш да му го вратиш оригиналниот софтвер, па да провериш дали ќе работи добро со него.
 
Член од
19 јуни 2012
Мислења
404
Поени од реакции
417
а зошто си му сменал софтвер ? ако можиш пробај врати го стариот, пред тоа рестартирај ИП да не е нешто со неа,ако не до провајдерот е јбг :D
 

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53
Јас имам ваков скоро 4 месеци нема никаков проблем.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
28
Поени од реакции
8
пробај мануелно да поставиш ИП и ДНС.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Ако уште го имаш проблемот, пробај првин врзи се без рутерот само со модем на нет. Ако и така имаш проблем е до провајдерот во спротивно е нешто до сетинг на рутерот па пиши да видиме што ќе може да направиме.
Иначе која верзија на DD-WRT ја стави? Пробав јас да го флешнам ама нејќеше....
 
Член од
19 ноември 2012
Мислења
96
Поени од реакции
3
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Wireless Router Belkin 1WAN/4LAN 54Mbps w/modem земи го Белкин другар го има доста добар е .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom