We Have Snow - Попова Шапка (за љубителите на снежните спортови)

Член од
28 декември 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
За високите цени и ние сме свесни, но цените ги одредува ЕЛЕМ (во чија сопственост е скијачкиот центар). Се трудиме на гостите да им понудиме најповолни цени и услови според нашиот стандард.

Од пред 3 дена функционира и Live Camera од Попова Шапка (camera.saraski.com.mk) со преубав поглед на Церипашина.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Цените се ужас и на Маврово и на Шапка за фидбекот. Се сложувам со Ејсид, Варна е премногу блиску за да бидам толку очаен да одам на Шапка или Маврово
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Од пред некоја година дојде тренд кај нас скијачките центри, Маврово и Шапка да се полнат со албанци и косовари, исклучиво богата клиентела. На газдите ова им одговара бидејќи имаат далеку поголеми заработувачки.
Факт е дека скијањето кај нас е и повеќе од луксуз, а дотолку цените се спуштат.. стазите ке бидат преполни, а ако тргнеме од тоа што нашиве центри немаат капацитет за многу луѓе, ке настанат гужви и богативе ке си отидат.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Гледам на Instagram српските актери Милош Биковиќ, Виктор Савиќ и Александар Радојчиќ биле на бордање на Шапка.

Јас не сум по скијање нити бордање ама како малав кратко идев во ски школа. После тоа никогаш повеќе не сум се скијал.
:icon_lol:
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
610
Поени од реакции
262
Кај може да се информираме за моментална ситуација на Шапка?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom