Vinsat Кабел - нов оператор во Скопје

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.051
Поени од реакции
1.307
Приметив дека локална кабловска телевизија што постои во Виница и Кратово почнале да нудат услуги во Скопје поточно Бутел. Нудат оптички интернет и телевизија. Мене операторов ми е познат бидејќи знам луѓе од Виница што го користат али ме заинтригира фактот што почнале и во Скопје. Дали има некој повеќе инфо за нив, цени и слично? Еве слика што им е објавена на ФБ и линк до нивната страница:

https://www.facebook.com/vinsatkabel/
 

Attachments

Член од
16 мај 2016
Мислења
438
Поени од реакции
598
Каков е овој „симетричен“ интернет?
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.051
Поени од реакции
1.307
Ако некој дознае што пакети нудат да каже
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
226
Поени од реакции
198
За интернет изгледа ОК, само да видиме ако можат да ги обезбедат и трите канали Viasat, NGC WILD и discavery sciense, другото е навистина пристојно и без ХД канали. Ако знае некој каква е сликата на аналогните, а каква на дигиталните нека пише. Позз,
 

Kajgana Shop

На врв Bottom