University American College

Дискусија во форумот 'Образование' започната од Sonjicka, 23 јуни 2007.

 1. The_Freelancer

  The_Freelancer Хиперактивен интелект

  Член од:
  7 октомври 2008
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  14
  како шо кажаа на последната епизоде од How i met your mother кога на еден мѕ ја лепнаа у фаца...FACIAL :)))))

  он топик - брат ми учи таму и е супер задоволен од односор на професорите и начинот на предавање, и во неговиот клас има многу шо паѓаат на испити откако цело време се ладеле на часови...епа тоа е..
   
 2. The Mummy

  The Mummy The world is not enough

  Член од:
  3 мај 2006
  Мислења:
  5.416
  Допаѓања:
  179
  За првиот болд, можеби нема да те направи човек државниот факултет, ама секако ќе направи посилна и поодговорна личност (секако со исклучоци како и секаде).

  А за второто, како тоа јас имам еден куп 10ки, а никој никогаш не ми побарал мито и не сум бил во никаква ситуација да молам за оцена?
   
 3. printf

  printf

  Член од:
  16 ноември 2009
  Мислења:
  299
  Допаѓања:
  86
  Ја ко што видов 3500 евра е година на американ колеџ. Во споредба со кампусите на Фон и Европски, не вреди воопшто, а и акредитација е спорна.

  Според мене само 3 саглам приватни постојат, Штул, Европски и Фон.
   
 4. The_Freelancer

  The_Freelancer Хиперактивен интелект

  Член од:
  7 октомври 2008
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  14
  2000 евра е година на Американ, и плус некои дополнителни трошоци за книги и библиотеката каде што ке се најдеш се шо ти е потребно
   
 5. dzolevst

  dzolevst

  Член од:
  4 декември 2012
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  0
  Од септември планирам да почнам додипломски студии на американ колеџ. Доколку има некој овде што учи или што има некој познаник што учи на овој факултет, ако сака да ми каже каков е односот на професорите, тешко ли е, има ли многу материјал за учење, добри ли се услугите за учење??? :D
   
 6. Hard Candy

  Hard Candy

  Член од:
  29 април 2013
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Ве молам некој да ми даде некоја информација за Архитектурата на овој факултет, бидејќи размислувам да продолжам тука и би сакала да знам нешто повеќе. На пример - колку време поминувате на факултет дневно, дали имате огромни дополнителни трошоци за гуми, мини итн....
   
 7. viki693

  viki693

  Член од:
  16 август 2013
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  1
  Ве молам некој од Американ колеџ на информатика, колку сте задоволни од како ве учат, мислам плаќаш за да научиш нели? Доста беше веќе фамата дека државните се подобри, се гледа дека образованието го направија катастрофа кај нас....ако е организирано и со убави услови и ако плаќаш, не значи дека ништо не те учат, затоа ме интересира дали вреди информатика на Американ.....да беше друг факултет ни секунда не се мислам, но информатиката е специфична и богами треба добри професори кои ќе те воведат во неа....Се мислам меѓу ФОН, Штулов и Амеикан но немак прави информации, и секое мислење од студенти кои студираат на нив ќе ми биде добродојдено..
   
 8. petar9933

  petar9933

  Член од:
  11 март 2015
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  dali ke sakate da mi pomognete imam esei po pravna osnova na biznisot i pravo na drustva temi te se
  1.Opsto za trgovskoto pravo: poim,predmet i izvori
  2.javno trgovsko drustvo, posebno za obvrskite i odgovornosta na sodruznicite sprema doveritelite na jtd.
  3.subjekti na trgovskoto pravo, trgovski drustva i vidovi so kratok opis na sekoj vid trgovsko drustvo.
  4. Osnovanje na doo i prava, obvrski i odgovornost na sodruznikot.
  5. Upravitel na doo: imenuvanje, ovlastuvanje i odgovonosti ,razresuvanja.
  traba da bide edna ipol strana od a4 format ako moze nekoj ve molam ke mi zavrsite mnogu golema rabota 12 esea se
   
 9. Ѓорѓи Н.

  Ѓорѓи Н.

  Член од:
  23 март 2015
  Мислења:
  5.570
  Допаѓања:
  912
  Супер, од лесен - полесен. Само плати и нема проблем.
   
 10. Izrabotka na seminarski

  Izrabotka na seminarski

  Член од:
  21 мај 2016
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  1
  Здраво на сите.
  Ние сме тим кој изработува различни видови на трудови, со цел на ви помогнеме на вас учениците и студентите. Нудиме изработка на:
  - Магистерски трудови
  - Специјалистички трудови
  - Дипломски трудови
  - Семинарски трудови
  - Проектни задачи
  - Изработка на CV + Мотивационо писмо
  - Мини есеи и истражувачки проекти
  - Табеларно прокажување на податоци
  - Power point Презентации
  - Биснис планови за средни училишта и факултети
  - Анализа на случај
  - Спроведување на истражување
  - Трудови на слободна тема
  - Анкетни листови
  - Прашалици
  Сите кои се заинтересирани треба да не контактираат на следниот линк (фб страна) :
  ЛИНК
   
 11. Staeseng

  Staeseng

  Член од:
  21 јуни 2018
  Мислења:
  233
  Допаѓања:
  90
  Која е најблиската такси постројка во близина на Американ Колеџ?
   

Сподели преку: