University American College

The_Freelancer

Хиперактивен интелект
Член од
7 октомври 2008
Мислења
438
Поени од реакции
16
A sto ti Chemical Angel sakas da kazes deka studiras na drzaven i mnogu si pameten t.e.ke stane covek od tebe ako si na drzaven?????
epa moram da te razocaram i da ti kazam deka ne e bas taka kako ti so mislis za privatnite univerziteti,tuku se bara mnogu ucenje ne e veter i magla ama djabe ke ti kazuvam treba da se proba pa da se vidi...
i na drzaven gi davas istite pari podmituvajki gi profesorite za da ti staat 6,a na privatnite barem profesorite sekogas imaat vreme za studentite i imaat mnogu korekten odnos so niv sto za zal nikogas nema da go imaat profesorite ba drzavnite fakulteti....
taka da djabe navreduvas
како шо кажаа на последната епизоде од How i met your mother кога на еден мѕ ја лепнаа у фаца...FACIAL :)))))

он топик - брат ми учи таму и е супер задоволен од односор на професорите и начинот на предавање, и во неговиот клас има многу шо паѓаат на испити откако цело време се ладеле на часови...епа тоа е..
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
1. A sto ti Chemical Angel sakas da kazes deka studiras na drzaven i mnogu si pameten t.e.ke stane covek od tebe ako si na drzaven?????
epa moram da te razocaram i da ti kazam deka ne e bas taka kako ti so mislis za privatnite univerziteti,tuku se bara mnogu ucenje ne e veter i magla ama djabe ke ti kazuvam treba da se proba pa da se vidi...
2. i na drzaven gi davas istite pari podmituvajki gi profesorite za da ti staat 6,a na privatnite barem profesorite sekogas imaat vreme za studentite i imaat mnogu korekten odnos so niv sto za zal nikogas nema da go imaat profesorite ba drzavnite fakulteti....
taka da djabe navreduvas
За првиот болд, можеби нема да те направи човек државниот факултет, ама секако ќе направи посилна и поодговорна личност (секако со исклучоци како и секаде).

А за второто, како тоа јас имам еден куп 10ки, а никој никогаш не ми побарал мито и не сум бил во никаква ситуација да молам за оцена?
 
Член од
16 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
86
Не се поевтини, плус на фон и европски имаш давачки за униформи и слични срања.
Ја ко што видов 3500 евра е година на американ колеџ. Во споредба со кампусите на Фон и Европски, не вреди воопшто, а и акредитација е спорна.

Според мене само 3 саглам приватни постојат, Штул, Европски и Фон.
 

The_Freelancer

Хиперактивен интелект
Член од
7 октомври 2008
Мислења
438
Поени од реакции
16
Ја ко што видов 3500 евра е година на американ колеџ. Во споредба со кампусите на Фон и Европски, не вреди воопшто, а и акредитација е спорна.

Според мене само 3 саглам приватни постојат, Штул, Европски и Фон.
2000 евра е година на Американ, и плус некои дополнителни трошоци за книги и библиотеката каде што ке се најдеш се шо ти е потребно
 
Член од
4 декември 2012
Мислења
14
Поени од реакции
0
Од септември планирам да почнам додипломски студии на американ колеџ. Доколку има некој овде што учи или што има некој познаник што учи на овој факултет, ако сака да ми каже каков е односот на професорите, тешко ли е, има ли многу материјал за учење, добри ли се услугите за учење??? :D
 
Член од
29 април 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ве молам некој да ми даде некоја информација за Архитектурата на овој факултет, бидејќи размислувам да продолжам тука и би сакала да знам нешто повеќе. На пример - колку време поминувате на факултет дневно, дали имате огромни дополнителни трошоци за гуми, мини итн....
 
Член од
16 август 2013
Мислења
11
Поени од реакции
1
Ве молам некој од Американ колеџ на информатика, колку сте задоволни од како ве учат, мислам плаќаш за да научиш нели? Доста беше веќе фамата дека државните се подобри, се гледа дека образованието го направија катастрофа кај нас....ако е организирано и со убави услови и ако плаќаш, не значи дека ништо не те учат, затоа ме интересира дали вреди информатика на Американ.....да беше друг факултет ни секунда не се мислам, но информатиката е специфична и богами треба добри професори кои ќе те воведат во неа....Се мислам меѓу ФОН, Штулов и Амеикан но немак прави информации, и секое мислење од студенти кои студираат на нив ќе ми биде добродојдено..
 
Член од
11 март 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
dali ke sakate da mi pomognete imam esei po pravna osnova na biznisot i pravo na drustva temi te se
1.Opsto za trgovskoto pravo: poim,predmet i izvori
2.javno trgovsko drustvo, posebno za obvrskite i odgovornosta na sodruznicite sprema doveritelite na jtd.
3.subjekti na trgovskoto pravo, trgovski drustva i vidovi so kratok opis na sekoj vid trgovsko drustvo.
4. Osnovanje na doo i prava, obvrski i odgovornost na sodruznikot.
5. Upravitel na doo: imenuvanje, ovlastuvanje i odgovonosti ,razresuvanja.
traba da bide edna ipol strana od a4 format ako moze nekoj ve molam ke mi zavrsite mnogu golema rabota 12 esea se
 
Член од
21 мај 2016
Мислења
11
Поени од реакции
1
Здраво на сите.
Ние сме тим кој изработува различни видови на трудови, со цел на ви помогнеме на вас учениците и студентите. Нудиме изработка на:
- Магистерски трудови
- Специјалистички трудови
- Дипломски трудови
- Семинарски трудови
- Проектни задачи
- Изработка на CV + Мотивационо писмо
- Мини есеи и истражувачки проекти
- Табеларно прокажување на податоци
- Power point Презентации
- Биснис планови за средни училишта и факултети
- Анализа на случај
- Спроведување на истражување
- Трудови на слободна тема
- Анкетни листови
- Прашалици
Сите кои се заинтересирани треба да не контактираат на следниот линк (фб страна) :
ЛИНК
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
610
Поени од реакции
262
Која е најблиската такси постројка во близина на Американ Колеџ?
 

Вито Корлеоне

Вито Корлеоне - Кралот на форумската џунгла
Член од
3 јануари 2023
Мислења
18
Поени од реакции
8
Се разбрав, само не разбрав на кој јазик е наставава:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom