trudnica.mk И сите веб страници како неа

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Што е финтата со оваа страница?
http://trudnica.mk/
Има некои бизарни новини, кога че кликнеш, ти бара фејбукот нешто(демек можела странава да ти го види профилот, и да споделува во твое име.)

И да, сега неколку пријатели имаат споделено линк.
Наведе те ми и други вакви страни ако има
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Не знам како да ти објаснам...
Во голем % тие бизарни новини, се само бизарни наслови.. или пак, воопшто не постојат.
Тоа што ти бара да му дадеш пристап до фб, е само уште еден начин (код) со кој им овозможуваш да го злупотребат твојот профил како алатка за рекламирање. Во тој процес, се очекува твоите пријатели да наседнат на истото, гледајќи го како релевантетн извор насловот - напишан од тебе. Во кратки црти, спам за тие што знаат, а вирус за тие што не знаат.
Вакви работи најчесто се игнорираат, или блокираат.
А ако сакаш го дознаеш кредибилитетот на веста, тогаш прашај го Гугл.
Најчесто таквите "хот њуз" се преземени од други сајтови, или се директни линкови до нив.
И да, вакви страни има многу.. но што да ти наведувам.. секој ден излегува по некоја нова.
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
И како зарабтуваат овие? Која им е целта? Мислам стварно, сакам да им објаснам на пријателиве мои, ама ќе ми речат, многу објаснуваш, или гајле мие.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
Билдаат фанови од тие ретарди што кликаат, па потоа ги продаваат фан-страниците.
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Билдаат фанови од тие ретарди што кликаат, па потоа ги продаваат фан-страниците.
Da de so 15k fanovi na strana kje napravat pari kako ne, edinstven metod koj deluva e biljdanje na 400k+ fanovi i plateno reklamiranje ali ne biljdanje na vakov nacin.

I onaka ima mnogu prost narod koj klika na se i sesto lajk taka da mora da se pravi pari od prostite:)



Izvinete za latinicata.
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.915
Поени од реакции
1.425
Што е финтата со оваа страница?
[snipped]...[/snipped]
Има некои бизарни новини, кога че кликнеш, ти бара фејбукот нешто(демек можела странава да ти го види профилот, и да споделува во твое име.)

И да, сега неколку пријатели имаат споделено линк.
Наведе те ми и други вакви страни ако има
Избегнувај такви сајтови што поставуваат несоодветни барања.
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Знам дека треба да ги избегнувам. Туку има и други вакви страници?
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
mak.internetvesti.com е исто така гнасна страница.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom