The Walking Dead

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
700
Поени од реакции
979
Како што забележав има тема за Game of Thrones па сметам дека и оваа игра заслужува посебна тема.

Изработена е од страна на Telltale Games и досега има излезено две сезони со по пет епизоди , а третата се очекува да започне во теков на оваа година .
The Walking Dead е различна од други игри за зомби апокалипса бидејќи се фокусира на развивањето на ликовите и приказната . Приказната се развива зависно од твоите одлуки .



Играта е одлична и ја препорачувам на сите (y)
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Ваљда со друг карактер ќе играме трета сезона? Има премногу разлики помеѓу сите можни краеви.
Иначе играва ја ставам на второ место, пред серијата и после комикот кој сепак ми е на прво.
Таа другата игра, утепаната, не ја ни рачунам.
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
700
Поени од реакции
979
Јас би сакал со Клем да продолжиме ама незнам како , пет различни краеви имаше . Која друга игра ?
 
W

wicked_1

Гостин
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Walking_Dead:_Survival_Instinct
Оваа. Тежок канцер испадна играва.
незнам у која смисла канцер ама мене ми беше доста бавна играва при ударање/движење со карактерот, слаба графика, се на се избрзана доста, за да искешираат најверојатно
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
незнам у која смисла канцер ама мене ми беше доста бавна играва при ударање/движење со карактерот, слаба графика, се на се избрзана доста, за да искешираат најверојатно
У таа смисла канцер. :) Ѓубре беше играта.
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
700
Поени од реакции
979
Сосем заборавив на играва , неможе да се спореди со оваа на telltale
 
Член од
17 јануари 2015
Мислења
21
Поени од реакции
23
закон игриште, само шо ме заебава вија глупиот компјутер шо ми се рестартира у рандом време.првиот дел го поминаф,а сеа у фториот каа почнаф со климентајн,стигнаф до таа колибата кај шо ми помогнаа од ка ме уапа кучето оти не му дааф гра да јаде :D.после тоа от ка ми се расипа воа гомното шо брче до мене,а баталиф оти небиваше...играј,игра,бам,плаф екран,ти ебам тоа...
+1 за играта и од мене.
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
700
Поени од реакции
979
Многу интересна теорија и дава уште поголема длабочина на играта

 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Ај некој ако сака торент по пп да ми пушти за епизодите од првата сезона.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom