The Rookie

Дискусија во форумот 'Серии' започната од dark warrior™, 9 јануари 2019.

 1. dark warrior™

  dark warrior™

  Член од:
  5 септември 2009
  Мислења:
  3.528
  Допаѓања:
  619
  [​IMG]

  Серијата го следи Џон Нолан, 40-годишен маж, кој се преместува од неговиот удобен живот во Лос Анџелес за да го оствари својот сон да биде полициски службеник во полицискиот оддел во Лос Анџелес. Тој мора да се движи низ опасниот, хумористичен и непредвидлив свет на "млад" полицаец, решен да направи втор избор во животот.
   
  На TripleG му/ѝ се допаѓа ова.
 2. TripleG

  TripleG

  Член од:
  25 мај 2016
  Мислења:
  414
  Допаѓања:
  640
  Доста добра серија досега. Добар story line, интересен каст кој има солидна хемија помеѓу себе ама Филтон е она што ја прави серијата една од подобрите за 2018. После Касл, покажува дека си го бива за вакви улоги. Не се знае дали ќе има втора сезона ама баш би било штета ако се прекине само после првата.
   
 3. xope

  xope

  Член од:
  10 април 2018
  Мислења:
  1.489
  Допаѓања:
  1.557
  Почнав да ја гледам само поради главниот глумец. Ама после 4 епизода прекинав. Премногу нереална и безвезална е.
   

Сподели преку: