Teтово

Член од
13 јануари 2015
Мислења
784
Поени од реакции
262
Планирам викендов да идам на Попова Шапка, па би сакал да ми предложите некое ресторанче за ручек каде што има убава храна и нормални цени. Може и во Тетово да биде, не мора баш на Шапка. :D
 
Член од
8 август 2013
Мислења
982
Поени од реакции
1.246
Планирам викендов да идам на Попова Шапка, па би сакал да ми предложите некое ресторанче за ручек каде што има убава храна и нормални цени. Може и во Тетово да биде, не мора баш на Шапка. :D
Restorant sharri, Lisec. Ke go gledash po patot vo p.shapka.

Imash dobra hrana.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Фала ама барам некој со свинска храна и алкохол. Ваму претпоставувам нема
плус, никад не можеш да бидеш сигурен, во албански ресторан, дали нема у храната да ти стават нешто, кога ќе те видат каур дека си
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.140
Поени од реакции
15.885
Фала ама барам некој со свинска храна и алкохол. Ваму претпоставувам нема
Алкохол ќе имаш, ама ќе јадеш јагњетина и телетина, а и шопска со леб ќе бидеш послужен.

Инаку за горе ја би ти препорачал Сноу Патрол а доле Електра Гарден, мада Електра ти е некои 10 км надвор од Тетово.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
982
Поени од реакции
1.246
Фала ама барам некој со свинска храна и алкохол. Ваму претпоставувам нема
svinsko nemash, alkool imash.

@1307 stvarno nekoi glupavi vo forumov ne mozhem da gi razberam. Kakov um treba da imate da go mislete toa, sigurno sam si go napraesh.. leeee
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
svinsko nemash, alkool imash.

@1307 stvarno nekoi glupavi vo forumov ne mozhem da gi razberam. Kakov um treba da imate da go mislete toa, sigurno sam si go napraesh.. leeee
демек, кога ќе им дојде каур они нормално ќе го служат и нема да му пљукаат у храна и сл.?

можда тоа у тие албанските есторани по Европа
 
Член од
8 август 2013
Мислења
982
Поени од реакции
1.246
демек, кога ќе им дојде каур они нормално ќе го служат и нема да му пљукаат у храна и сл.?

можда тоа у тие албанските есторани по Европа
epa zatoa zaradi ova shto ti go kazhuesh, albancite imat stotici restoranti niz Hrvatska, Evropa, Amerika, a vie so ovoj um cell zhivot ke pazete da ne ve zaebat albancite.
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.940
Поени од реакции
9.889
Планирам викендов да идам на Попова Шапка, па би сакал да ми предложите некое ресторанче за ручек каде што има убава храна и нормални цени. Може и во Тетово да биде, не мора баш на Шапка. :D
Прво и најважно, најрано што можеш да појдеш и пред 9 барем да си горе качен. Зошто викенд свекоаш има ПРЕМНОГУ гужва. Зошто ако почнеш кј 9 пример да се качуеш нагоре, најверојатно колата ќе га остаеш по пут негде па ќе треба пешки нагоре...

А за јадење, ресторант Арена. Ка ќе се качиш горе прво искључуење на лево. Прво е Сноу патрол и на крај е Арена. (За јадење незнам како е у Сноу патрол)
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.940
Поени од реакции
9.889
epa zatoa zaradi ova shto ti go kazhuesh, albancite imat stotici restoranti niz Hrvatska, Evropa, Amerika, a vie so ovoj um cell zhivot ke pazete da ne ve zaebat albancite.
Види, не се напињај одма. Факт е дека македонски ресторани, ка ќе дојда гости албанци, МОРА и ТРЕБА месото посебно да го готва. А ако дојда македонци у албански ресторант мени со свинско нема... Не е битно кој колку ресторани у странство има. За овде е муабетот, и двојните аршине што постоа у општествово овде ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom