Tип на денот (Читај правила во прв пост)

Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.795
Поени од реакции
2.068
Оф леле со тие 1.25 коеф. Како да ги начекам, а да не ме заебат? :eek: Знајш како лесно со мојата (не)среќа таа утакмица може многу лесно да излезе 2-2 и да се чешам после :eek: Абе колку пати сум мислел, премислувал, сум пробувал дубл со по 1.3-1.5, кошарка само колку пати ме паднала за еден ебан кош, колку пати сум играл ГГ а завршила 0-1, 2-0...колку пати сум паѓал на дупли шанси, ех....:tapp:
Дупливе шанси најпросто кажано ме убиваат. Од нив бегам како ѓавол од крст:D
 

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
5.813
Поени од реакции
7.574
Еве јас како играм
Во последниве месец дена иам скор од 14-4 пошо друг ми ја води статистката сега ми е полесно да знам колку можам и знам.Сите 4 пати шо паднав беа многу блиску Донбас прво им требаше победа за да одат во плеј оф копуците победија по продолженија,второ СКА епската 0-0 една утакмица на 1000 е таа,трето Витесе 3+ 2-0 еден куп шанси промашени и Шамрок овде се чудев како воопшто паднав.
*играм на Валуе бет т.е. коеф шо имат вредност да бидит изигран оние поупатените знаат
*играм строго лиги шо ги пратам и тоа е најдобар начин за да фатите.
*по можност гледајте ги натпреварите да знаете шо играте и тоа како помага
*во последно играм поке на голој зато шо шансите се 50-50
*статистика ,инфо за повреди,форма итн е многу битно без ова ретко да испратам конечен тип без овие инфо само на голови освен ако ја пратам лигата и гледам натпревари.
*И се трудам да го најдам оној safe bet колку е можно да се најде истиот.
*Најчесто играм Британија и КХЛ особено Шкотска ниски лиги и ПЛ Англија зато шо инфо за овие има купишта

Секако треба и среќа ама и знаење мора да се има,интуиција малку ако успее сето ова да се уклопи и тоа како се прават пари.

И најбитното Играјте со пари шо лесно можете да ги прежалите и нема да ви влијаат на секојдневниот живот.
Лесно се добива но многу полесно е да го изгубиш добиеното
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.576
Поени од реакции
4.388
Денес се е до информирањето...
Јас чекам еден час до мечот да го видам составот, пред да ставам добри пари...

Мурињо ми го стави еднаш со Аднан или Адан или како и да се вика тој месечарот...
Од тогаш, строго составите гледање, па кладилница...

И гледај да избереш состав кој игра за нешто... Манчестер игра без калкулации досега... Италијаниве некако не ми се сигурни за поголема уплата, освен Милан дома... Некогаш знам и на дупла да го играм...

И да не заборавам, СРЕЌА треба...

Порто пред некоја недела имаше 22 удари во гол и не победи...
Вердер му даде гол на Б,Минхен со 10 играчи, и покрај нивниот скор од 2 или 3 примени гола во 2013...

Кога сака, сака... кога не сака, и газот со зејтин да го премачкаш, џабе ти е...
Е така да си ми здрав и жив, среќа треба. Е сега некои ја имаат повеќе, некои помалку. На пример знам луѓе што на 2-3 недели фаќаат по 4-5000. И тоа со какви тикети? Исти онакви класик, ко шо ги играме повеќето. 5-6 утакмици со 30-40 коеф и 100-200 уплата. Како тој може толку често да фаќа такви тикети, а јас...не дај боже..еден таков во година :eek:.

Еве го мојот предлог за специјал 10 до 20 во Спортлајф за викендов:

Свиндон-Валсал 1
Порт Вејл-Саутенд 1
Транмере-Олдам 1
Херенвен-ПСВ 2
Андерлехт-Не знам кој 1
Интер-Болоња 1
Херта-Дуизбург 1
Парма-Торино 1
Леванте-Гетафе 1
АЗ-Ден Хаг 1
за 20 ден. носи 9246:D
--- надополнето: 8 март 2013 во 12:35 ---
Браво бе брат браво алал да ти е (y) Е за ова зборувам јас...кога јас вака бе? :eek: Нема теорија никаква, во никој универзум. Еве за проба, за реваншите 100 ливчиња вакви да напраам, едно ако влези јас си го менувам името :pos:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.038
Поени од реакции
4.094
За денеска според мене,Химки-Сиена монтепаски е најсигурен 1,евролига.Химки игра страшно на домашен терен,самиот факт дека тука падна и Барселона,говори колку са доминантни на домашен терен.
+Хекет и Рес се аут кај Сиена.
 

white_eagle

: : stuck in void : :
Член од
21 јануари 2008
Мислења
953
Поени од реакции
716

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.204
Поени од реакции
2.199
Играта 10 од 20 од Спортлајф

Галатасарај 1
Гронинген 1
Ангерс 1
Бохемианс 1
Славен Белупо 1
Ротерхам
Рајо Валекано 1
Елче 1
Хајдук 1
Порто 1

Со 30 денари уплата добивка 8.605 денари

Викендов Интер - Болоња 1 1.70 само затоа што Интер се очајни на гости, а дома се прилично добри. Препорачувам 1 затоа што ќе играат со силен состав (не најсилниот). Имаат доста повредени (неколку првотимци) кои се повредени подолго време нови нема. Касано ќе одмара. Ако изгубат дома од Болоња, куферите и продади ги сите во нисколигаши.
Мој тип 1, може и Х-1. Со среќа!
 

fearless

in Arsenal we trust!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
1.193
Поени од реакции
185
Henderson+ westbruk 30.5 poveke .

Ova e greska u ponuda. Dokolku ka stignete stajte i nekoj denar. Inace ova e na www.betcity.ru na sharlot vs oklahoma :)
 
Член од
2 јануари 2012
Мислења
603
Поени од реакции
146
Emmen - GG3+ (2.40)
Den Bosch - 1&3+ (2.50)
Maastricht - 1 (2.10)

50 ден уплата - 650 ден добивка
_____________________________________

Porto - 1-1&3+ (2.20)
Bangor - 1 (2.10)
Graafschap - GG&3+ (1.80)

50 уплата - 420 добивка...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.852
Поени од реакции
37.439
Јувентус 1, Наполи 2 и Милан 2 подарок 6 коеф
 
Член од
23 август 2010
Мислења
31.779
Поени од реакции
76.560
Играта 10 од 20 од Спортлајф

Галатасарај 1
Гронинген 1
Ангерс 1
Бохемианс 1
Славен Белупо 1
Ротерхам
Рајо Валекано 1
Елче 1
Хајдук 1
Порто 1

Со 30 денари уплата добивка 8.605 денари

Викендов Интер - Болоња 1 1.70 само затоа што Интер се очајни на гости, а дома се прилично добри. Препорачувам 1 затоа што ќе играат со силен состав (не најсилниот). Имаат доста повредени (неколку првотимци) кои се повредени подолго време нови нема. Касано ќе одмара. Ако изгубат дома од Болоња, куферите и продади ги сите во нисколигаши.
Мој тип 1, може и Х-1. Со среќа!
Немој жити мене вака навивачки. Највеќе се губи кога се иде со глава кроз ѕид. И јас сум за Интер али последниве две сезони многу ретко иде на голема уплата. Ланската сезона со Гасперини на клупата ме превртеа во 2-3 наврати и од тогаш многу ретко идат на тикет за повеќе уплата. Едино со Палермо кога играа сезонава ги стаив на 500 денари уплата заедно со уште 2-3 утакмици и фатив за среќа, си дадоа автогол Палермо во 70 и некоја минута. Иначе и јас мислам дека Интер тепа со Болоња, т.е. т1 2+ е посигурна варијанта, не се знае ништо со Интер бидејќи прима голови.
За утре Хајдук ми се гледа убав коефициентот, и за 1 и за т1 2+ (во Копачка), ПСЖ конечно треба да добие, игра со претпоследните Нанси, и во недела Ливерпул ќе иде Т1 2+ или ГГ3+ зависи од повредени/казнети играчи. Толку од мене сега за сега. :D
 
Член од
26 јануари 2013
Мислења
312
Поени од реакции
176
AC MILAN бе , ајде фиксајте се
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.204
Поени од реакции
2.199
Немој жити мене вака навивачки. Највеќе се губи кога се иде со глава кроз ѕид. И јас сум за Интер али последниве две сезони многу ретко иде на голема уплата. Ланската сезона со Гасперини на клупата ме превртеа во 2-3 наврати и од тогаш многу ретко идат на тикет за повеќе уплата. Едино со Палермо кога играа сезонава ги стаив на 500 денари уплата заедно со уште 2-3 утакмици и фатив за среќа, си дадоа автогол Палермо во 70 и некоја минута. Иначе и јас мислам дека Интер тепа со Болоња, т.е. т1 2+ е посигурна варијанта, не се знае ништо со Интер бидејќи прима голови.
За утре Хајдук ми се гледа убав коефициентот, и за 1 и за т1 2+ (во Копачка), ПСЖ конечно треба да добие, игра со претпоследните Нанси, и во недела Ливерпул ќе иде Т1 2+ или ГГ3+ зависи од повредени/казнети играчи. Толку од мене сега за сега. :D
Навивачки Интер сум го ставил 3-4 пати досега, никогаш не играм така. Ама стварно 1.70 коефициент е понижувачки
 
Член од
23 август 2010
Мислења
31.779
Поени од реакции
76.560
Навивачки Интер сум го ставил 3-4 пати досега, никогаш не играм така. Ама стварно 1.70 коефициент е понижувачки
Па е, ама кога ќе видиш и не е. Болоња има две последователни победи и три победи во последните пет натпревари, згора на тоа само еднаш загубила. Од друга страна Интер е мизерија, примаат по минимум 2 гола од треторазредни екипи, така да мене воопшто не ме чуди коефициентот.
 
На врв Bottom