Swing!

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Зошто ти не споделиш со нас некои од тајните на свингот, затоа што прибидејќи има такви кои што не знаат многу за свингот, еве на пример ја. :lol:
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.911
Поени од реакции
10.484
Не, премногу сум посесивен кон личноста со која сум во било кој период од животот (девојка/вереница/сопруга). Не гледам ништо забавно во тој стил на живот како што го нарекуваат, веројатно љубомората игра голема улога.
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Лично не би “консентувал“ од проста причина што не ми изгледа сејф работава. Подобро ќе се ебам до растур со некој којшто го знам напамет отколку да пробам нешто друго. Бај д веј - немам време за свингање : го користам за шопинг! :wink:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.200
Поени од реакции
34.434
SWING во Македонија? :lol:

Не се будали, се што знаат македонците за овој поим е стекнато од worldsex.com и некои порки на кабелските.

Ти си имал такво искуство па дојде да се пофалиш, или...?
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Sultan on the SWING :) Ne be coek si iznaslusuvam takvi raboti swing,tantra so znam neso drugo.Jas sum ti BALKANSKI coek.kako ti lici da swinguva zenati ti :lol: .
P.S.Daj neso porealiti 8)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Немора да сфингува со сопруга, може и со девојка.
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
за мене, само уште една девијација на човечкиот ум...

не сваќам шо има во тоа убаво, да гледаш како некој ти ја ебе жената или девојката...

+ тоа, брат му на жена ми или некој од неговата близина ми направи сметка од скоро 2 000 ДМ во 2001... кои ние требаше да ги платиме, а се шо разбравме е дека некој телефонирал и разгледувал веб-страна на некој си свинегрс клуб...

доволна причина да пцујам по се шо има врска со свинг во следните неколку години, дури и дајр стрејтс...

значи, не фала, не е за мене
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
хмм.. ако таа шо би ми дошла на волеј у свингот е поталентована од мојата.. зш да не? и онака све е пролазно.. бар нешо ново да се проживее..
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Acid напиша:
SWING во Македонија? :lol:

Не се будали, се што знаат македонците за овој поим е стекнато од worldsex.com и некои порки на кабелските.
Седи мирен...оди на www.smokva.com па ке видиш колку ги има само во Скопје, за во цела Македонија не праам муабет, у несвест ке паднеш.
-А рачунај дека тие таму се само оние што се зачлениле во тој форум, клкава ли им е реалната бројка?
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Swing me lullaby while having a great sexual intercourse.
Види сега, јас, каков што ме дал господ, морам се да пробам, да видам. Работата е што ЈАС сето тоа го сакам, за мене, никако за мојто партнер.
Значи, јас да правам што сакам, другиот не.
Лошо, знам, ама тој сум.
Додуше, што не знам, не ме боли.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.200
Поени од реакции
34.434
Mandrak напиша:
Седи мирен...оди на www.smokva.com па ке видиш колку ги има само во Скопје, за во цела Македонија не праам муабет, у несвест ке паднеш.
-А рачунај дека тие таму се само оние што се зачлениле во тој форум, клкава ли им е реалната бројка?
Нај „обичен“ перверзен дејтинг сајт со експлицитни содржини. Нормално дека има членови и од Македонија. Ама не видов ништо за свинг...

Такви сајтови баце има милион. :wink:
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Па разгледај им фи профилите, види кои им се омилени активности. Ќе заклучиш дека повеке од пола од паровите што се таму, дошле прво заради размена на партнери и „колективнаја распаљотка” во сите комбинации. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom