#stayhome

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
9.836
Поени од реакции
8.092
Незнам како да ја крстам темава ...

Еве јас пошто ситуацијава ми отвори слободно време дома, малце се навратив на едно од моите хобија што ги имав, а тоа е оружјето/ одсек ладно оружје. Пошто моето вакизаши беше загреота решив да му направам нова рачка од орев. Сега за сега му ја ставив минимално обработена (да не боцка и колку толку да лежи на рака), ама со тек на време ќе ја обликувам спрема мојата рака.IMG_4083.JPG

IMG_4082.JPG

IMG_4081.JPG
Автоматски споено мислење:

@Anon многу е потажно да нема човек хоби...
 
Последно уредено:

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
2.825
Поени од реакции
15.157
Сѐ поврзано со кујна. :D
Ја организирав малку поубаво. Ми сметаа милион ќесички со зачини и ластичиња, па среќа дома чуваме секаков вид на теглички (повеќето се од сенф).
Ги префрлив во нив, се надевам понатака нема да ми бидат толку распар. На брзинка направив лепенки од листови од тетратка, па кога ќе се стабилизира ситуацијава, ќе си купам или нарачам по соодветни. :D
Исто така и чајчињата си ги складирав во една стара кутија, џабе чував толку кутии што зјаеа полупразни со само 2-3 чајчиња внатре. Тие што не се во посебни ќесички и не се заштитени, ги ставив во ќесички со патент. Мирно ми е на душичката сега. :D

IMG_20200404_154435697-01.jpeg
IMG_20200404_152731404.jpg
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.259
Поени од реакции
1.458
Незнам како да ја крстам темава ...

Еве јас пошто ситуацијава ми отвори слободно време дома, малце се навратив на едно од моите хобија што ги имав, а тоа е оружјето/ одсек ладно оружје. Пошто моето вакизаши беше загреота решив да му направам нова рачка од орев. Сега за сега му ја ставив минимално обработена (да не боцка и колку толку да лежи на рака), ама со тек на време ќе ја обликувам спрема мојата рака.Прегледај го приврзокот 242806

Прегледај го приврзокот 242807

Прегледај го приврзокот 242808
Автоматски споено мислење:

@Anon многу е потажно да нема човек хоби...

Има тема "Ножеви", таму би било местото на постов. Во истата има мои повеќе од 300 што ги имам направено, неколку се во време ма коронава секако. Има и еден куп други слики од ножеви и дискусии за ножеви.
Сите ние што имаме хоби истото сме го имале и пред оваа ситуација.
 
Последно уредено:
На врв Bottom