Sport Klub - Спортски пакет тв канали

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
По се изгледа си оди една од легендите на спортското коментирање со која пораснавме.
Сигурно трасфер во Arena Sport.

За нас во Македонија е добро за промена да оди Англиска Премиер лига на Arena Sport затоа што ќе има можност луѓево што пратат фудбал да слушаат српски коментатори. Не дека хрвативе се лоши напротив но србиве повеќе на многумина им одговараат сигурно.

Остана уште тенисот да им го земе Аrena Sport.

:icon_lol:
Screenshot_20220412-124204_Instagram.jpg
 
Последно уредено:
Член од
12 јуни 2017
Мислења
379
Поени од реакции
245
Сигурно трасфер во Arena Sport.

За нас во Македонија е добро за промена да оди Амглиска Премиер лига на Arena Sport затоа што ќе има можност луѓево што пратат фудбал да слушаат српски коментатори. Не дека хрвативе се лоши напротив но србиве повеќе на многумина им одговараат сигурно.

Остана уште тенисот да им го земе Аrena Sport.

:icon_lol:
Прегледај го приврзокот 328528
Не би рекол за мене подобри се хрватските коментатори на Спортклуб него ли на српскиот Спортклуб а за овие на Арена онака.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Не би рекол за мене подобри се хрватските коментатори на Спортклуб него ли на српскиот Спортклуб а за овие на Арена онака.
Јас не пратам фудбал но пратам тенис највеќе кога игра Ноле и одсекогаш сум бил повеќе за Вишковиќ да коментира или Говедарица.

Мене ми е безвезе што на оваа во Македонија што се емитува Sport klub верзија нема многу емисии пред преносите или можеби јас не сум забележал тоа. Кога сум гледал српска верзија имало студио емисија и тоа е нешто што е потребно на спортска телевизија покрај во живо пренос на спорт. Сакам да слушнам пример ако е тенис да има мислења на коментаторите и спортски новинари, да слушнам и видам прилози, во живо од терен јавувања, анализи и друго.
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
271
Поени од реакции
114
Јас не пратам фудбал но пратам тенис највеќе кога игра Ноле и одсекогаш сум бил повеќе за Вишковиќ да коментира или Говедарица.

Мене ми е безвезе што на оваа во Македонија што се емитува Sport klub верзија нема многу емисии пред преносите или можеби јас не сум забележал тоа. Кога сум гледал српска верзија имало студио емисија и тоа е нешто што е потребно на спортска телевизија покрај во живо пренос на спорт. Сакам да слушнам пример ако е тенис да има мислења на коментаторите и спортски новинари, да слушнам и видам прилози, во живо од терен јавувања, анализи и друго.
na nekoi televizori kolku imam informacija moze da se menuva jazikot od srpski u hrvatski ..
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Спорт клуб денес се опростува од англиската Премиер лига.
SK Studio 16часот и 19часот нa SK1
Man City - Aston Villa SK1
Liverpool - Wolwes SK2
Leicester - Southampton SK4
Brentford - Leeds SK7
Norwich - Tottenham SK10

Мислам таа студиската емисија е на српската Sport klub.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Спорт клуб денес се опростува од англиската Премиер лига.
SK Studio 16часот и 19часот нa SK1
Man City - Aston Villa SK1
Liverpool - Wolwes SK2
Leicester - Southampton SK4
Brentford - Leeds SK7
Norwich - Tottenham SK10

Мислам таа студиската емисија е на српската Sport klub.
Ќе имаат ли мултипренос каде ќе одат најдобрите моменти од сите натпревари?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Ќе имаат ли мултипренос каде ќе одат најдобрите моменти од сите натпревари?
Не знам не пратам фудбал. Ова го прочитав на стрпски форум па ајде ми текна да го ставам тука за оние што пратат фудбал.

Неколку пати сум видел на Sport klub и хрватската и српската. Србиве студиската емисија им е некако статична многу. Фали она како на другите спортски телевизии во светот поточно Sky Sport што имаат емисии.

Аrena Sport би било одлично тоа и да го направат за Премиер лигата.

Eте на таа пара која ја вртат двете спортски тв фирми најдобро би било да се вложи и во канал за спортски вести. Arena Sport news и SK News.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Спортклуб си оди од МаксТв во Хрватска, со што останува само на нивните оператори Телемах, Тотал ТВ и Еон. За малку избегнавме и кај нас да се случи истото, нашиот Телеком ги обнови правата долгорочно, а истото се очекува и од Телекабел.
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
271
Поени од реакции
114
Znaci kako go raboti Sportklub turnirot Wimbledon..,znaci sekoja cest..syper prenosi vklucuvanje vo zivo duri se vklucija vo eden pub vo London...Kapa dole za Visko i kompanija....utre nole i nik...bravo bravo bravo
 

Kajgana Shop

На врв Bottom