SOTW - Правила

  • Креатор на темата Ivanovska
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.110
Поени од реакции
5.446
Правилата ги пишуваше член бидејки член беше заангажиран за таа работа (Ivanovska). Ќе бидат сменети чим тоа го барате.
Брат не ме гледај попреку сеа јас ништо лошо не кажав само дадов предлог за да станат работите појасни правилата се добро осмислени но како што гледаме не се целосно комплетирани .
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
12.997
Поени од реакции
7.599
Брат не ме гледај попреку сеа јас ништо лошо не кажав само дадов предлог за да станат работите појасни правилата се добро осмислени но како што гледаме не се целосно комплетирани .
Не бе уживај :) Ете ги појаснив правилата - така треба. Ако нешто не чини - треба да кажете. Јас сум модератор, не значи дека сум и натпреварувач. Ако нешто не чини кај правилата - пишете, ќе ги исправиме(прошириме/дообјасниме).

Инаку изменето е главното правило за да се знаат должностите на натпреварувачите :)
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.110
Поени од реакции
5.446
Тоа е веќе нешто друго .
Фала на разбирањето .
И да ќе отворам тема за гласање доколку има доволен број на пријавени инаку може да се продолжи рокот за пријавување ?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
12.997
Поени од реакции
7.599
Тоа е веќе нешто друго .
Фала на разбирањето .
И да ќе отворам тема за гласање доколку има доволен број на пријавени инаку може да се продолжи рокот за пријавување ?
Епа пријавувањево го отвори во понеделник, што е валиден ден за отварање на тема за пријавување. По дифолт - темата за пријавување трае до петокот во тековната недела. Ултиматумот ќе го поставиме сега: - во случај до петок да не се пријават повеќе од 3 натпреварувачи (вклучувајки го и членот кој ја отворил темата) - рокот се продолжува за уште 24 часа (сабота 23:59). Ако и после сабота, нема повеќе од 3 натпреварувачи - следи затворање на потфорумот SOTW од една недела. Исто така, доколку 3 консекутивни недели се продолжи рокот - една недела затворен подфорумот SOTW.

Овие правила ќе ги додадам во првиот пост сега.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom