Sonata Arctica

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

Comic

Syntarginaris
Член од
14 април 2010
Мислења
430
Поени од реакции
32
точно.... =( инаку многу ги слушам соната арктика, најдобра ми е песната Dont say a word... според мене, а и бтв да се надеваме дека алијас ке оздрави...
 
Н

'Никола'

Гостин
Докторите му предвидуваат дека за 6 месеци потворно ќе можел да свири, ама курац, за 6 месеци јас нема да можам да одам на концерт.:nerv:
 

Comic

Syntarginaris
Член од
14 април 2010
Мислења
430
Поени од реакции
32
^ уште 5 месеци ти предвидеа докторите дека ке живееш или?
 
Н

'Никола'

Гостин
^ :pos::pos: Не бе, скраја да е.:) Други планови имам за од Нова Година па натаму, и никако излегување од државава не се вклопува во нив. Освен ако не дојдат кај нас (yeah right), на концерт другпат некогаш одење.
 

Comic

Syntarginaris
Член од
14 април 2010
Мислења
430
Поени од реакции
32
^ ааа, ок =). Disturbed или BucketHead да дојдат близу во радиус од 5000 километри, абе не питам никој ке бегам од дома ако треба, палам колата и да има концерт у полска ке одам, само неможам да ги начекам на балканот близу да се.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
SA, ми носеле спомени, немогуче премногу!
Да не ја постирам Талула, ја постирале над мене. Фак ми.
 
Член од
5 декември 2008
Мислења
698
Поени од реакции
211
fenomenalen bend full moon, leter to dana, shy, talulah gi imam preslusano i ako ne mu se dopagaat na nekoj neka ne jadat deka se pederi poso stvarno e pederski taka da kazis imaat dobri baladi i poradi toa se pristapni i za zenskiot svet :) oddavam pocit na niv i na stratovarius.....
p.s super sto ste otvorile vakva tema..trebase

--- надополнето ---

Јас прва песна што ја слушнав беше FullMoon, која и ден денес ми е една од омилените, заедно со Dana, Tallulah, Replica, Last drop falls, The misery, The end of this chapter, и како тргнав сите на крајот ми се омилени.:) Новиов допрва треба да го преслушувам
Za boldiranava .. mislam deka takva pesna nema da izlezit posle 100 godini :)
well well how are you?
Who is this?
who you think this is..you almost gonna.... ... ... i posle neso na francuski ...vo prevod (da da da ljubov moja jas sum..:)) mnogu e romanticna :) a posle eden del kaj tretata minuta nekade.....neam zborovi ...:) fenomenalna kompozicija
 
Н

'Никола'

Гостин
Za boldiranava .. mislam deka takva pesna nema da izlezit posle 100 godini :)
well well how are you?
Who is this?
who you think this is..you almost gonna.... ... ... i posle neso na francuski ...vo prevod (da da da ljubov moja jas sum..:)) mnogu e romanticna :) a posle eden del kaj tretata minuta nekade.....neam zborovi ...:) fenomenalna kompozicija
Пааа, така некако оди..:wink:
 
Член од
19 јуни 2008
Мислења
78
Поени од реакции
3
По тиње муабет досега не сум прочитала. Од каде не ми е јасно заклучокот дека од финските бендови потекнува металот? Од ХИМ да не случајно?
прв некој што знае нешто паметно да каже.
добро ти е ова мош па и од хим е настанат металот ха
ха ха :vozbud::vozbud:
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
163
Поени од реакции
23
Ги гледав на Метал камп летово... не понудија ништо специјално за разлика од Hammerfall и Sabaton што исто свират power али растурија комплетно. Друга работа што мене лично ми ги прави одбивни е вокалот... станува напорен после 10тина минути.
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Вокалот? Прашање на вкус-мене баш тоа и ми се допаѓа.
иначе ај и ја песна да ставам
 
P

PoisonLady

Гостин
Пред мноооооогу години бендов не го поднесував.Пред неколку години почнав по малку да го слушам па после некое време малку повеќе и повеќе и повеќе...и сега нон-стоп ги слушам особено изминатиов месец :nesvest:
Во моментов ги издвојувам следниве
 
Н

'Никола'

Гостин
Многу сум презаразен со песнава во последно време.

И да, на официјалната излезе првиот дел од документарецот за турнеата во Јужна Америка. Интересно видео снимано од Тони химселф.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom