Skrill со Payoneer

Член од
4 јуни 2012
Мислења
28
Поени од реакции
1
Здраво на сите, денеска ја добив Payoneer картичката и сакам да повлечеам пари од Skrill нанеа арно ама кога ќе пробам да ставам USA во add bank transfer ми пишува
"Please complete postal address verification before adding a United States of America bank account"
све тоа оке идам settings->personal info->verify на адресата и несака нешто ми излегува Skrill Help Hub. Дали ќе може некој поискусен се овие работи да ми помогне бидеќи сум поченик со Payoneer а Skrill/Moneybookers го имам користено долги години.
Фала однапред
 
Член од
4 јуни 2012
Мислења
28
Поени од реакции
1
Исто ако има некој добар човек може да направиме размена.. јас да му дадам на Skrill(500 eur)тој на Payoneer.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Јас пред еден месец може и повеќе им пратив документи за одстранување на лимит ама нема никаков одговор. Мора нон стоп да им пишуваш во support и на фејсбук и твитер. Многу слаб customer support имаат.
 

JFK

Член од
9 март 2007
Мислења
966
Поени од реакции
52
Баш денес налетав на писмото кое го добив со кое направив верификација на адресата на која живеам и која е искористена во документите кои ги користев при регистрација/подигање на лимитот на (тогашен) Moneybookers. Можеби работите стојат сега поинаку, но тоа што го знам и правам радо ќе го споделам. Последно време немам никакви проблеми со повлекување и ставање на пари, иако не го користам често (последното повлекување на средства ми беше ~1 јануари), околу eur660 преку Visa Electron поврзана со сметка на Тутунска Банка. Парите стигнуваат со одлична конверзија (прилично поголема од средниот курс на НБРМ). Би те советувал доколку си во можност да си извадиш Visa Electron дебитна од Тутунска која ќе ја поврзиш со Skrill акаунтот и преку неа да си ги извадиш парите. Јес да е "губење" на време и чекање, ама трпеливоста секогаш се исплати пошто тешко дека ќе најдеш некој да ти трампа средства. Доколку се одлучиш на чекорот кој го споменав погоре, аплицирај и за мобилно и електронско банкарство за кога ќе ја поврзуваш Visa-та со Skrill-от да имаш перфектен увид колку пари ќе ти повлечи првиот пат (мораш точно до втора децимала да внесиш, некое си eur1.30-1.40). Сепак, можеби овие работи да се тотално поинакви. Среќно и се надевам ќе завршиш работа за брзо.
Еdit: ауч, тотално сум далеку со постов, дури сега сфатив што сакаш да направиш, се извинувам. Доколку мислиш дека можам да ти помогнам некако, пиши ми приватна порака.
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
Здраво на сите, денеска ја добив Payoneer картичката и сакам да повлечеам пари од Skrill нанеа арно ама кога ќе пробам да ставам USA во add bank transfer ми пишува
"Please complete postal address verification before adding a United States of America bank account"
све тоа оке идам settings->personal info->verify на адресата и несака нешто ми излегува Skrill Help Hub. Дали ќе може некој поискусен се овие работи да ми помогне бидеќи сум поченик со Payoneer а Skrill/Moneybookers го имам користено долги години.
Фала однапред
Не знам дали кажувам глупост но сепак.....можеби треба адресата на која живееш, т.е. државата, како и државата од која потекнува картичката Payoneer, да се исти....
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
Мора да ја верификуваш адресата на живеење со копија од сметка или извештај од банк и ќе немаш проблеми, кај мене функционира без никакви проблеми.
 
Член од
4 јуни 2012
Мислења
28
Поени од реакции
1
Мора да ја верификуваш адресата на живеење со копија од сметка или извештај од банк и ќе немаш проблеми, кај мене функционира без никакви проблеми.
Сега само што наполнив 18 јас немам ни сметки на мое име ниту извештаи од банка,any other way?
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
епа оди отвори трансакциска сметка, 20мин работа е, и побарај извештај, скенирај го и прати им го на скрил
 
Член од
3 октомври 2014
Мислења
3
Поени од реакции
0
Работам како Freelancer и на paypal имам 130 USD. Дали постои начин да се префрлат на некоја друга сметка ( payoneer or skrill) и да се подигнат од банка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom