Semos education/Brainster education/Seavus education АКАДЕМИЈА

Semos, Brainster, Seavus education

 • Semos education

  Гласови: 2 20,0%
 • Brainster education

  Гласови: 5 50,0%
 • Seavus education

  Гласови: 3 30,0%

 • Вкупно гласачи
  10
Член од
10 јануари 2020
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво,
планирам да се запишам на некоја од следниве академии по графички дизајн,
па ме интересира дали некој од вас посетува/посетувал некоја од следните едукации, Semos education/Brainster education/Seavus education, и вашето искуство?

- Во која од нив најдобро објаснуваат професорите?
- Дали вреди да се запишеш на било која од нив?
- Дали дипломата по завршувањето на академијата е признаена во МК и во странство?

Ве молам за што повеќе информации.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
740
Поени од реакции
758
Не сум присуствувал на ниедна, можам само да ти кажам дека „дипломата“ е најмалце битна при запослување. Графички дизајн е повеќе од учење.. Треба осет, инспирација.. Повеќе ценат искуство и проекти одколку некаков лист дека си завршил нешто. Но сепак е убаво кога го имаш и него, нели..

Но, како и да е на сите 3 академии ќе стекнеш добро искуство. За стрикно која е подобра или која повеќе нуди, нека пише некој што веќе завршил на некоја.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
10.682
Поени од реакции
10.832
Најчесто тие што се бават со ова се вработени кои работат нешто друго и немаат познавање од методика на предавање и начини на пренесување на знаење, поготово во овие академии што никнуваат како печурки.
 
Член од
18 март 2019
Мислења
37
Поени од реакции
78
Најчесто тие што се бават со ова се вработени кои работат нешто друго и немаат познавање од методика на предавање и начини на пренесување на знаење, поготово во овие академии што никнуваат како печурки.
Баш така. Јас посетував краток курс во Браинстер, демонстраторот имаше негово биро за дизајн. Се гледаше дека на предавањата доаѓаше колку да се каже и површински ги објаснуваше работите. Сепак ќе напоменам дека се работеше за курс од еден месец, за академиите не знам, можеби е поинаков пристапот таму.
 
На врв Bottom