Sela

Член од
7 септември 2016
Мислења
4.069
Поени од реакции
4.621
...седам и размислувам кој села ги има во Источна МКД ? дали некој ги знае да ги наброи?
 
Член од
25 октомври 2008
Мислења
500
Поени од реакции
62
Zdravo ve molam da gji posetite istocnite sela na rm da vidite kakvi obajni sve nema :)
Пред некој месец го посетив Спиковскиот водопад, што се наоѓа на 10тина километри од Пехчево, и да бидам искрен баш ми се допадна начинот на кој е средено местото, но сепак се гледа дека последниве неколку години не е ниту штица сменета на клупите и летниковците. Исто така баш ми е криво што немав доволно време да ги посетам и останатите водопади што се во околината на Пехчево.
 
На врв Bottom