SAMSUNG LE 40 D 503 F7 WXXH

Член од
20 август 2009
Мислења
65
Поени од реакции
5
Дечки купив едно вакво телевизорче SAMSUNG LE 40 D 503 F7 WXXH па преку антената си фати и едно 40 дигитални канали,(покрај аналогните) но на сите пишува дека дека се кодирани има некој спас за тоа да се откодира или ... ?
 
Член од
20 август 2009
Мислења
65
Поени од реакции
5
А тоа треба да се земе оној ресиверот што го даваат или нешто слично
 
Член од
29 октомври 2012
Мислења
3
Поени од реакции
0
Дечки купив едно вакво телевизорче SAMSUNG LE 40 D 503 F7 WXXH па преку антената си фати и едно 40 дигитални канали,(покрај аналогните) но на сите пишува дека дека се кодирани има некој спас за тоа да се откодира или ... ?
Дај кази нешто повеке за тв-то... посто сакам и јас да земам еден таков ,во врска со перформанси ..пошто на интернет негде го пишува Full HD a негде HD Ready...или негде 100 херци а негде 50...објасни малце повеке што се има и каква слика вади....ТИ БЛАГОДАРАМ МНОГУ;)
 
Член од
20 август 2009
Мислења
65
Поени од реакции
5
еве како прво
http://www.samsung.com/nl/consumer/tv-audio-video/televisions/lcd-tv/LE40D503F7WXXH
овде имаш се за телевизорот точни информации.
Слика вади префектна имам ставено макс тв и тоа со scart приклучок сликата е перфектна а со HDMI треба да биде уште поубава. Телевизорот е FULL HD... ако ме прашуваш мене да си го купиш и да не бериш гајле :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom