Reggae

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Ја сум зависник од регеееееееееее :)
Овие пред нова година некаде ми ги поткажаја така да тоа ми е пресно

Инаку еве едни од источниот ни сосед - Блгарија - root souljah

Ево од Тетово ... наредна недела ни свират во прилеп ...can't wait :) Прејаки се во =иво прекрасно звучат .. сигурно ги имате гледано скоро преку една недела во скопје настапуваат
http://www.myspace.com/conqueringli0n

И еве едни од Босна и Херцеговина...
http://www.myspace.com/dubrebellion
 

The Healer

Исцелителот
Член од
19 февруари 2009
Мислења
139
Поени од реакции
7
Chase the Devil... Јака песна :)
П.С. Вечер Conquering Lion се во Кастро, за тие што не се информирани, јак бенд се, ама не можам да најдам ништо за слушање од нив... Само две три песни на мајспејс што имаат :(
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
249
Поени од реакции
16
Најбоље музиче... YOU NEED TO FEEL IT !

Bob Marley , Burning Spear, Peter Tosh, Hugh Mundell

najvise !

pozz... Jah Live!
 
Член од
16 ноември 2009
Мислења
10
Поени од реакции
0
Abe znaete nekoja makedonska reggea grupa ? slusnav imalo nekoja od Tetovo mn dobra ama nemozam da go doznaam imeto ?

and btw znae nekoj za Groundation mnogu dobra reggea grupa ako ne se lazam od Indija se ...

Leee izvinete za ovoj prviov red napisan ne vidov deka go ima veke napisano
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Abe znaete nekoja makedonska reggea grupa ? slusnav imalo nekoja od Tetovo mn dobra ama nemozam da go doznaam imeto ?

and btw znae nekoj za Groundation mnogu dobra reggea grupa ako ne se lazam od Indija se ...

Leee izvinete za ovoj prviov red napisan ne vidov deka go ima veke napisano
Conquering Lion се вика групата за која шо си слушнал
инаку еве ти две песни нивни

а можеш да ги најдеш и на мајспејс :) :salut:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Го иам албумот на Conquering Lion :pipi: Парче се, мн се добри. Btw моментално работаа на нов материјал.
 

The Healer

Исцелителот
Член од
19 февруари 2009
Мислења
139
Поени од реакции
7
„How can I help you if you don't want my help?
How can I change the future if I can't change the present?
How can I change the world if Ican't change myself “

Добар цитат Гранџ_Грл, Конкверинг Лајон, така? :)
Инаку, македонски реге бенд: Canon, имаат мајспејс, можете да ги чуете. Супер бенд, малце чуден вокал, ама брзо ќе се навикнете:
(Го барав мајспејсот, не можев да им го најдам :( Како и да е... Кој сака песни, може слободно да ме адне на мсн, можам да му пратам :) )
Има и други некои чудни бендови како Фајтинг Виндмилс и Таратур, али они идат повеќе накај ска.
Слушнете ги овие, смирени се, само не знам што музиче фураат :)

http://www.myspace.com/silvybond
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
„How can I help you if you don't want my help?
How can I change the future if I can't change the present?
How can I change the world if Ican't change myself “

Добар цитат Гранџ_Грл, Конкверинг Лајон, така? :)
Инаку, македонски реге бенд: Canon, имаат мајспејс, можете да ги чуете. Супер бенд, малце чуден вокал, ама брзо ќе се навикнете:
(Го барав мајспејсот, не можев да им го најдам :( Како и да е... Кој сака песни, може слободно да ме адне на мсн, можам да му пратам :) )
Има и други некои чудни бендови како Фајтинг Виндмилс и Таратур, али они идат повеќе накај ска.
Слушнете ги овие, смирени се, само не знам што музиче фураат :)

http://www.myspace.com/silvybond
Од КОнкверинг е јес :pipi:
Инаку порано дури имаше директен данлоуд од мајспејс кај групите од Канон си ја спуштив ‘излези‘ што му е . Имаш право чуден е вокалот ама по неколку слушања не ти смета а и супер е музиката :) А тие уствари прават свирки ? Никогаш неам слушнато дека свират негде :toe:

Овие Силвибонд подмножество на Фајтинг Виндмилс . Добри се добри :)

и да не бидам оф топик... повелеле :smir:

 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Има и други некои чудни бендови како Фајтинг Виндмилс и Таратур, али они идат повеќе накај ска.
Слушнете ги овие, смирени се, само не знам што музиче фураат :)

http://www.myspace.com/silvybond
Таратур веќе не постојат. Од нивната постава, Ена(виолина), Бука(гитара) и Бумбар(бас) го создадоа бендот Фајтинг Виндмилс. Свират ска-панк, панк и некои примеси на реге имаат.

Силви Бонд е нешто као акустичен панк проект на Бука, Бумбар и Вуна. Албумот го имаат за слободен даунлоад.
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Таратур веќе не постојат. Од нивната постава, Ена(виолина), Бука(гитара) и Бумбар(бас) го создадоа бендот Фајтинг Виндмилс. Свират ска-панк, панк и некои примеси на реге имаат.

Силви Бонд е нешто као акустичен панк проект на Бука, Бумбар и Вуна. Албумот го имаат за слободен даунлоад.
Извини молимте...
За силви уредно пишува таму дека е пост-ергенски панк, други класификации не ваљаат!:smir:

А фајтинг се пионери на еден сосема нов стил у музиката, наречен - каоајкјуамаполошо..:back:
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Извини молимте...
За силви уредно пишува таму дека е пост-ергенски панк, други класификации не ваљаат!:smir:

А фајтинг се пионери на еден сосема нов стил у музиката, наречен - каоајкјуамаполошо..:back:
Не сте ергени, не лажи. Со свој очи имам видено дека две третини од СилвиБонд се папучари т.е. у врска.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom