Recycle bin

Член од
16 јануари 2016
Мислења
122
Поени од реакции
31
Znaci ne se razbiram mnogu okolu ovie raboti se ivinuvam ako pisuvam na pogresno mesto ve molam da mi odgovori nekoj ako znae osven vo RECYCLE BIN IMASE I USTE NA EDNO MESTO KADE STOJAT FAJLOVI DOLE VO START MENITO SAMO NEZNAM KAJ BESE MI SE IZBRISSAA EDNI SLIKI SAKAM DA GI POVRATAM fala vi :)
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
Сликите ти беа во рицајкл и стегна делете или ти исчезнаа без да одат во корпа а немаш стегнато shift+Delete?
Ако само исчезнале без корпа најверојатно си ги преместил без да знапамтиш каде (детален претрес на дисковите ќе ти ги најде) а ако поминале низ корпа тогаш ќе ти треба некое од многуте програмчиња по интернет за враќање на фајлови.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Poso ne se razbira nogu, a toa najverovatno znaci ich, dzabe ke mu se se objasnuva...Najubavo u zivo da si viknes nekoj prijatel doma, mozat da se spasat izbrisanite fajlovi celosno ili delimicno so posebni programi za toa
 
Член од
16 јануари 2016
Мислења
122
Поени од реакции
31
pisete ako sakate nekoja programa poefikasna koja ja znaete da ja slegnam da probam
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
pisete ako sakate nekoja programa poefikasna koja ja znaete da ja slegnam da probam
http://www.techradar.com/news/software/applications/best-free-recovery-software-1141256
Probaj nekoj od listata, ako ne se free download simni od torent.[DOUBLEPOST=1464294303][/DOUBLEPOST]
pisete ako sakate nekoja programa poefikasna koja ja znaete da ja slegnam da probam
http://www.techradar.com/news/software/applications/best-free-recovery-software-1141256
Probaj nekoj od listata, ako ne se free download simni od torent.
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
ако досега си го користел компјутерот и партицијата од дискот знај дека намалени се шансите да ги повратиш податоците, затоа што најверојатно дел од нив се препишани со други податоци.
треба одма после бришењето да се проба да се вратат податоците, да не се користи таа партиција од каде се избришани податоците.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Tacno, ali ipak neka proba. Poso programite mi vadele stari izbrisani fajlovi za koi ne se ni sekjavam deka sum gi imal :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom