Rаgе cоmicѕ & memes

Член од
19 март 2011
Мислења
12.407
Поени од реакции
13.304
десен клик на сликата -> copy image URL -> пастирај го линкот кај иконата со дрвото

ок тоа го знам него глеј еве ќе го ствам линкот од сликата што е на 9гаг т.е http://9gag.com/gag/313526 како слика

ја гледаш сликата или пишува само {img]
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
а гледаш сликата или пишува само
ова што го копираш ти е линк од СТРАНАТА, а треба од сликата

линк од страна -> http://9gag.com/gag/313526

линк од слика -> http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/313526_700b.jpgСега јасно ти е?

да знам дека е од страната уствари сакав да те прашам како да дојдам до линкот од сликата?
ти одговорив веќе...

десен клик на сликата -> copy image URL -> пастирај го линкот кај иконата со дрвото
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.407
Поени од реакции
13.304
ова што го копираш ти е линк од СТРАНАТА, а треба од сликата

линк од страна -> http://9gag.com/gag/313526

линк од слика -> http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/313526_700b.jpgСега јасно ти е?
да знам дека е од страната уствари сакав да те прашам како да дојдам до линкот од сликата?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom