Pro Evolution Soccer или FIFA?

Која игра е подобра?

  • Pro Evolution Soccer

    Гласови: 154 71,0%
  • FIFA

    Гласови: 45 20,7%
  • Не знам, тука се и двете

    Гласови: 18 8,3%

  • Вкупно гласачи
    217

Whathell

Unspoken!
Член од
4 март 2007
Мислења
56
Поени од реакции
1
Про Еволушн, се знае
играта е базирана на играчките конзоли и има ненормални движења и графика

закон :tv:
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Whathell напиша:
Про Еволушн, се знае
играта е базирана на играчките конзоли и има ненормални движења и графика

закон :tv:
отворив една тема ја за фифа оди најди ја па збори после
Pro evolution sUcker!!! my ass
 
Член од
4 март 2007
Мислења
12
Поени од реакции
0
Тука мислам дека подобри се ФИФА.Сите ги имам играено од ФИФА ,ама ова другава е малце поглупа.Не ми се допаѓа ,па затоа гласав за ФИФА
 

Whathell

Unspoken!
Член од
4 март 2007
Мислења
56
Поени од реакции
1
Crazy P0Y0L напиша:
отворив една тема ја за фифа оди најди ја па збори после
Pro evolution sUcker!!! my ass
чекај бре типче
правиме муабет за играчки конзоли или само за ПЦ ?
ако правиме муабет за играчките конзоли тогај незнам и не псуј :nenene:
 

GarDiaN

ФудБалЕрчЕ
Член од
16 февруари 2006
Мислења
465
Поени од реакции
19
Po dolgi debati so mojte drugari i po dolgo igranje na dvete igri svativ deka dvete iigri se napraveni so 1000 gluposti. Po mene ovie dve godini ne iskocila asalna igra za fudbal. Dvete igri se napraveni samo za pari.

1. Fifa napravila mnogu mali promenu u gameplay, grafikata ne ja smenila samo eden layer stavila vrz minatata igra i tolku.
2. Pro soccer ako saka da ja pobedi Fifa mora da gi kupi licensite i da gi napravi ligite, master ligite i dr. realni. Kako i malce so fudbalskite pravila vo vrska so faulite prekrsocite da se popravat.

Zaradi ovie pricini ja zakluciv deka i dvete se napraveni za pari Fifa skoro nisto ne smenila a Pro soccer nesaka da potrosi nekoj denar za da moze da gi napravi realni ligite i master ligite.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
GarDiaN напиша:
Po dolgi debati so mojte drugari i po dolgo igranje na dvete igri svativ deka dvete iigri se napraveni so 1000 gluposti. Po mene ovie dve godini ne iskocila asalna igra za fudbal. Dvete igri se napraveni samo za pari.

1. Fifa napravila mnogu mali promenu u gameplay, grafikata ne ja smenila samo eden layer stavila vrz minatata igra i tolku.
2. Pro soccer ako saka da ja pobedi Fifa mora da gi kupi licensite i da gi napravi ligite, master ligite i dr. realni. Kako i malce so fudbalskite pravila vo vrska so faulite prekrsocite da se popravat.

Zaradi ovie pricini ja zakluciv deka i dvete se napraveni za pari Fifa skoro nisto ne smenila a Pro soccer nesaka da potrosi nekoj denar za da moze da gi napravi realni ligite i master ligite.
имаш милиони пачови и option file-ови со кој се си се праи ко шо треба.не ми треба никакви лисенси за играта да биде добра.едноставно фудбалот на пес е најреален и тоа е битно
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
38
Поени од реакции
0
Coveku kamo moze da praat igra ako ne e za pari???? EA games so svoite milioni so gi ima pravi se da go pobedi pes,fifa ne e igra fifa e monopol pravat grafika i nikakov gameplay ovaa poslednava "verzija" bese nesto podobro ali daleku od toa PES so go ima denes a kako sto site znaeme gameplay-ot e povazen od grafikata pa vidi sega.
 

GarDiaN

ФудБалЕрчЕ
Член од
16 февруари 2006
Мислења
465
Поени од реакции
19
ivan1real напиша:
имаш милиони пачови и option file-ови со кој се си се праи ко шо треба.не ми треба никакви лисенси за играта да биде добра.едноставно фудбалот на пес е најреален и тоа е битно
abre imas realnost imas i gameplay toa za PES e nesto so nemoze da bide zaedno. A fifa ne se ni maci da go postigne a i se cudam zosto. PES ima trista gluposti so faulite i sutevite . Ja si kazav deka ne gi biva ni dvete oti i dvete ne se zamaraat da gi napravat ko so treba ednostavno samo da zemat poveke pari.

A za toa patchovite aj kazimi dali ima patc koj moze da go ima slicen Master Liga ko Fifa. Fifa ima edna od najdobrite MAster Ligi oti sve povek i poveke imas custvo deka sve zavisi od tebe. A kaj PES e sranje.

I dvete uste leb trebaat da jadat a nie da gi cekame da go izedat :)

Ne treba da se zamarame so niv
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
така е секоја година се надеваме дека ’’ова е вистинската фифа’’ и секоја година си јадеме од кифлата....
 

GarDiaN

ФудБалЕрчЕ
Член од
16 февруари 2006
Мислења
465
Поени од реакции
19
Crazy P0Y0L напиша:
така е секоја година се надеваме дека ’’ова е вистинската фифа’’ и секоја година си јадеме од кифлата....
ili primame golovi pod noze :):)
 
N

n/a

Гостин
Pro Evolutin soccer definitivno!
Na onaa FIFA-ta,sutiram jas od 5 metri i golmanot pruza ruka i ja fakja...
Pa mene mi ide i computer i sve da iskrsam...
Mnogu porealna i bolje napravena e pro evolution!
A i ostalom...kaj be kanagjani i fudbal!
Oni se razbiraat u fudbal kolku ja u kriket i tocka po prasanjevo!
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
GarDiaN напиша:
abre imas realnost imas i gameplay toa za PES e nesto so nemoze da bide zaedno. A fifa ne se ni maci da go postigne a i se cudam zosto. PES ima trista gluposti so faulite i sutevite . Ja si kazav deka ne gi biva ni dvete oti i dvete ne se zamaraat da gi napravat ko so treba ednostavno samo da zemat poveke pari.

A za toa patchovite aj kazimi dali ima patc koj moze da go ima slicen Master Liga ko Fifa. Fifa ima edna od najdobrite MAster Ligi oti sve povek i poveke imas custvo deka sve zavisi od tebe. A kaj PES e sranje.

I dvete uste leb trebaat da jadat a nie da gi cekame da go izedat :)

Ne treba da se zamarame so niv
како што кажав и предтоа пес е направена да играш фудбал.значи гејмплејот е најреален.не се замараат со лисенси и слични глупости пошо знаат дека гејмерите сакаат да играат што пореален фудбал.а не мастер лига
 

Kajgana Shop

На врв Bottom