Premier League - 2021/2023

Кои 2 екипи нема да завршат во топ 4?


  • Вкупно гласачи
    91
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.554
Поени од реакции
21.582
Каков пенал за Вест Хем. :facepalm:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.591
Поени од реакции
62.684
Пак ке пишам, и можеби сите ке ме цитираат на крај на сезона, ама не можам да разберам зошто Сити има толку мал коефициент за да бидат шампиони сезонава.
1.60 Сити
6.00 за Челси и ливерпул
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.472
Поени од реакции
5.475
Пак ке пишам, и можеби сите ке ме цитираат на крај на сезона, ама не можам да разберам зошто Сити има толку мал коефициент за да бидат шампиони сезонава.
1.60 Сити
6.00 за Челси и ливерпул
Само заради длабочината на составот.
Челзи, Јунајтед и Ливерпул имаат одлични стартни 11 и се доста големи конкуренти за титула сезонава, доколку не ги заредат доста повреди.

Реално сезонава очекувам ептен блиска борба и многу мала разлика од 1во до 4то место.

сеа коа ќе го земат Кејн и уше едно 2-3 одбрамбени...

















Грилиш како утакмицава? Глеам стартер бил... :D
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.261
Убеден сум дека Стерлинг не би бил стартер во ниту една друга екипа од топ 6 во Премиер.
 
Член од
18 јуни 2017
Мислења
387
Поени од реакции
265
Пак ке пишам, и можеби сите ке ме цитираат на крај на сезона, ама не можам да разберам зошто Сити има толку мал коефициент за да бидат шампиони сезонава.
1.60 Сити
6.00 за Челси и ливерпул
Oti samo tie ima kelavica za trener:pos:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.566
Поени од реакции
52.368
Само заради длабочината на составот.
Челзи, Јунајтед и Ливерпул имаат одлични стартни 11 и се доста големи конкуренти за титула сезонава, доколку не ги заредат доста повреди.

Реално сезонава очекувам ептен блиска борба и многу мала разлика од 1во до 4то место.

сеа коа ќе го земат Кејн и уше едно 2-3 одбрамбени...

















Грилиш како утакмицава? Глеам стартер бил... :D
Не се согласувам, и Челзи има исто долга клупа. Мора да се ептен сериозен конкурент за титула сезонава. Ливерпул да.
Може ги смислувале коефициентите со Кејн во тим, тогаш веројатно би било така иако пак би очекувал од Челзи да ги притисне до крај.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.591
Поени од реакции
62.684
Само заради длабочината на составот.
Челзи, Јунајтед и Ливерпул имаат одлични стартни 11 и се доста големи конкуренти за титула сезонава, доколку не ги заредат доста повреди.

Реално сезонава очекувам ептен блиска борба и многу мала разлика од 1во до 4то место.

сеа коа ќе го земат Кејн и уше едно 2-3 одбрамбени...



Грилиш како утакмицава? Глеам стартер бил... :D
Не викам дека не е можно да бидат шампиони, само очекував коефициентите да бидат да кажеме 2.50 за Сити, 4 за Челси.

Ке чекам да видам дали ке го земат Кејн или не, и ке ги пробам останативе екипи на кладилница.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.472
Поени од реакции
5.475
Не се согласувам, и Челзи има исто долга клупа. Мора да се ептен сериозен конкурент за титула сезонава. Ливерпул да.
Може ги смислувале коефициентите со Кејн во тим, тогаш веројатно би било така иако пак би очекувал од Челзи да ги притисне до крај.
Сити за нијанса ми делуваат подобри во делот на клупа, но тоа е лично мое гледиште. Од друга страна пак Челзи ми делува како подобро склопена стартна 11ка.

Со Кејн у тим и реално ќе е да се најголеми фаворити, ама ко што кажа и Видук, коефициентот многу нереален е дури и со Кејн у тим да се.
Реално што и да земат сега сити, Јунајтед и Челзи треба да притиснат и да биде ептен блиска борба, gap от е доста намелен. :)

едит: го забораив Пул, и они имаат доста страшна екипа, но некако не сум баш убеден во нив сега за сега. Се надевам дека ќе земат барем уште 1-2 играчи летово и пропер ќе се засилат/освежат.

Не викам дека не е можно да бидат шампиони, само очекував коефициентите да бидат да кажеме 2.50 за Сити, 4 за Челси.

Ке чекам да видам дали ке го земат Кејн или не, и ке ги пробам останативе екипи на кладилница.
Можно е да земат, и се најголем фаворит, ама пак коефициентот ми е ептен претеран.
Со евентуално зимање на Кејн сите дупки ќе си ги затворат, нема да имаат никакво оправдување ни за Лш ни за Пл.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom