Pozitiven test za bremenost

Член од
11 февруари 2022
Мислења
14
Поени од реакции
7
Decki dobiv vakov rezultat na testot edna bleda linija ima do crvenata pa moze li da spodelite iskustva dr mi kaza deka ne e pozitiven a ja mislam deka e napraviv uste tri testa naredniot den i bea negativni moze li help... IMG_20220210_044959.jpg
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
662
Поени од реакции
1.482
Да си се консултираш со стручно лице/гинеколог пошо тука освен глупи коментари и исмевање на твојат ситуација друго и нема да добиеш. :)
И за друг пат користите заштита, е*ате децата.
 
Член од
11 февруари 2022
Мислења
14
Поени од реакции
7
Да си се консултираш со стручно лице/гинеколог пошо тука освен глупи коментари и исмевање на твојат ситуација друго и нема да добиеш. :)
И за друг пат користите заштита, е*ате децата.
Ne sme deca vo brak sme btw
 
Член од
11 февруари 2022
Мислења
14
Поени од реакции
7
Veke mi dojde ama prosliot mesec no mi traese samo dva dena sto e cudno mnogu a od togas pominaa dve nedeli otkako da kazam imav mnz no potoa nemavme nezastiten odnos a sega vakov test mi ispadna zbuneta sum
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.526
Поени од реакции
23.435
Veke mi dojde ama prosliot mesec no mi traese samo dva dena sto e cudno mnogu a od togas pominaa dve nedeli otkako da kazam imav mnz no potoa nemavme nezastiten odnos a sega vakov test mi ispadna zbuneta sum
Бледа цртка може да покаже во рана бременост. Почекај уште малку, па направи тест пак, или оди на гинеколог
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
18.229
Поени од реакции
32.086
...ако правилно си го следела упаството, тестирањето на утринската урина ти укажува на нивото на хормон за бременост hCG (хуман хорионски гонадотропин) за да би се детектирала бременост со уште една црта или две видливи црти.
pregnancy-test-kako-pravi-03.jpg

... тестот е негативен и ти не си бремена (иако не укажуваш на денот на тестирањето не после сексуалниот однос, туку барем две недели од закаснување на менструалното крварење)
 
Последно уредено:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
14.629
Поени од реакции
32.023
Член од
13 април 2021
Мислења
2.551
Поени од реакции
8.933
Decki dobiv vakov rezultat na testot edna bleda linija ima do crvenata pa moze li da spodelite iskustva dr mi kaza deka ne e pozitiven a ja mislam deka e napraviv uste tri testa naredniot den i bea negativni moze li help...Прегледај го приврзокот 321902
Закажи си на гинеколог и ќе знаеш дали си бремена. Ретко се случува лажно позитивен тест. Според мене ова е позитивен тест.
 
Член од
11 февруари 2022
Мислења
14
Поени од реакции
7

Kajgana Shop

На врв Bottom