Pomos za vadenje pari od paypal

Член од
14 јуни 2015
Мислења
164
Поени од реакции
75
Zdravo momci,mi treba nekoj sto prima i vadi pari na evra ednas mesecno na svojot paypal. Sumite se dvizaat od 2150 € ( minimalno) i 4300 € maksimalno. Davam provizija 7 % . Taa provizija e isklucitelno dovolna i nepromeneta.
 

Мацо_Д()

Бизнисмен
Член од
23 ноември 2015
Мислења
365
Поени од реакции
152
Пробај со SKRILL. Одамна не сум го користел, но мислам дека имаше таква опција.
 
Член од
14 јуни 2015
Мислења
164
Поени од реакции
75
Ima nekoj sto ke ti izvadi za 7%?
Sakase 10/20 % da zemes? Ortak li si mi da go baras toj procent? 99 % od rabotata si ja vrsam jas.. 1 % e do toj sto sto gi prima i vadi..plus ako imas mozok da kalkuliras 7 % od minimalnata suma e 150 € a od maksimalnata e 300 € .. ti sakase da dobies 1000 € mesecno od nekogo sto mu pomagas da vadi pari? I da najdes 3 rAboti da rabotis 24 casa 1000 € nema da zarabotis na Balkan..a ti gi posakuvas da gi zarabotuvas sedejki,primajki,i vadejki procedura koja sto trae 10 minuti. Ajde ne zamaraj.
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.019
Поени од реакции
2.059
Sakase 10/20 % da zemes? Ortak li si mi da go baras toj procent? 99 % od rabotata si ja vrsam jas.. 1 % e do toj sto sto gi prima i vadi..plus ako imas mozok da kalkuliras 7 % od minimalnata suma e 150 € a od maksimalnata e 300 € .. ti sakase da dobies 1000 € mesecno od nekogo sto mu pomagas da vadi pari? I da najdes 3 rAboti da rabotis 24 casa 1000 € nema da zarabotis na Balkan..a ti gi posakuvas da gi zarabotuvas sedejki,primajki,i vadejki procedura koja sto trae 10 minuti. Ajde ne zamaraj.
Ti ocigledno poima nemas sto zboruvas.
Tie tvoi 7% ne gi pokrivaat ni danocnite troskovi, koja bi mi bila mene zarabotkata togas?
Ko vtoro, djabe tebe pravenje pari ako cekas drug da ti gi vadi, pa i za 7%.
Zz
 
Член од
14 јуни 2015
Мислења
164
Поени од реакции
75
Ti ocigledno poima nemas sto zboruvas.
Tie tvoi 7% ne gi pokrivaat ni danocnite troskovi, koja bi mi bila mene zarabotkata togas?
Ko vtoro, djabe tebe pravenje pari ako cekas drug da ti gi vadi, pa i za 7%.
Zz
Ima nacin i da se izbegne danokot,nemas ti poim za toa. Stom ne znaes ne komentiraj. Ima luge na it forum sto zemaat 4 % provizija ama paypalot im e na usd..pa zatoa ne mi odgovara.
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.019
Поени од реакции
2.059
Ima nacin i da se izbegne danokot,nemas ti poim za toa. Stom ne znaes ne komentiraj. Ima luge na it forum sto zemaat 4 % provizija ama paypalot im e na usd..pa zatoa ne mi odgovara.
Druze, so samoto toa sto trubis za usd ti go meram mozoceto. Za 7% i 100k da imas za vadenje nema da mi cue, ni mene ni nekoj ozbilno sto se bavi so biznisot. Poz
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.120
Нема врска усд/еуро. Пари во секаква валута можеш да примиш/подигнеш или конвертираш на пејпал. Разлика само прави курсната листа во банката каде е картичката.

Sent from my LM-V450 using Tapatalk
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.832
Поени од реакции
7.553
Ima nacin i da se izbegne danokot,nemas ti poim za toa. Stom ne znaes ne komentiraj. Ima luge na it forum sto zemaat 4 % provizija ama paypalot im e na usd..pa zatoa ne mi odgovara.
Па направи конверзија од евра во долари и нека ти извадат за 4%.
Со таква конверзија ќе имаш повеќе пари отколку да вадиш евра на 7%.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom