Polaganje za 50cc

Дискусија во форумот 'Автомобилизам и мотоциклизам' започната од Kachak, 18 април 2019.

 1. Kachak

  Kachak

  Член од:
  20 јули 2018
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  4
  Gledam se zbori deka nad 16 god mozelo da se polaga za 50 kubika motorce so dozvola od roditel i testovi bile okolu 300 denari. Vistina e toa? Ako e kade moze da se polaga
   
  На Ron0n му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Anonymousone

  Anonymousone

  Член од:
  23 ноември 2016
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  12
  Да, над 16 години е (според новиот закон) . За цената и документите најубаво распрашај се во автошкола. Мислам дека треба доказ за завршено најмалку основно училиште (заверена копија на нотар), согласност од родители (исто на нотар). Се оди само на часови теорија и се полага само теоретски дел. 3000 е мислам само автошкола теоретскиот дел, плус плаќање во испитен центар, документи би фатило окулу 5000, 5 и нешто (нешто вака платив пред неколку години, не памтам точно)
   
  На Kachak и Beric Dondarrion им се допаѓа ова.
 3. TrendS

  TrendS Work Smart, Not Hard

  Член од:
  14 декември 2018
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  32
  Точно.... Деца.....возете прописно, не влегувајте во филм со моторчињата по улиците. Малолетник + веспа = Најризична група во сообраќајот.
   
  На Kachak, Ron0n и nik1 им се допаѓа ова.
 4. EDCer

  EDCer No Kitty, this is my pot pie!

  Член од:
  19 ноември 2015
  Мислења:
  958
  Допаѓања:
  717
  Чим се одлучил да полага, претпоставувам дека не му е до филм дојдено. Колку ги има кај нас ни положени, ни со соодветна опрема, еден до друг возат, си прават муабет... Полицијата спие.
   
  На Kachak, Ron0n и Ilumious им се допаѓа ова.
 5. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  76.594
  Допаѓања:
  158.436
  Камо среќа и другите како него да сакаат да полагаат
   
  На Kachak му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: