Playstation Move vs Kinect

  • Креатор на темата Blacks
  • Време на започнување

Vargo _online

プレイステーション3
Член од
1 мај 2010
Мислења
490
Поени од реакции
59
Тоа верувај е најмал проблем, чим е прецизно и нема лаг е одличлно. Ќе си земиш што сакаш во рака и мафтај ;).
уствари не знаеме дали ќе има и некакви додатоци.
Ако има додатоци ке им падне целата таа маркетинг кампања дека ти си контролерот.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ако има додатоци ке им падне целата таа маркетинг кампања дека ти си контролерот.
Ама да речиме сакаш да играш тенис, го земаш рекетот во рака го скенираш и то е то
 

Vargo _online

プレイステーション3
Член од
1 мај 2010
Мислења
490
Поени од реакции
59
Ама да речиме сакаш да играш тенис, го земаш рекетот во рака го скенираш и то е то
А што ако немаш рекет....како на пример јас немам.......мислам со Move ке го добиеш тоа без разлика дали е тебис или бејзбол и т.н. и ке ја имаш таа прецизност што ке ти ртеба (како на пример "Агол").Е сега ако немаш рекет како ке знае Natal со каков удар ке ја мавнеш топката.

За вакви игри ке ти треба прецизност.................
.........каде што тој "агол" ти е доста важен.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
projectnatal_d8.jpg

Подобро изгледа од црниот :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076

Ето 10 мин видео со мове.
 

Vargo _online

プレイステーション3
Член од
1 мај 2010
Мислења
490
Поени од реакции
59

Ето 10 мин видео со мове.
Изгледа доста добро се надевам дека кога ке излезе ке има некаква си премиера кај нас на плоштад и сл. .............тоа би било закон :vozbud:
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Од пс мове врие интернетот со клипови, највероватно маркетинг бидејќи им е страв од натал.

Еве http://ps3.nowgamer.com/video/play/993/no-lag-ps-move-pre-e3-socom-hands-on имате како играат и пак неможам да сватам зошто некој би играл така? Кој будала би седел 20 часа за сингл кампања да помине со рацете горе?
 

Vargo _online

プレイステーション3
Член од
1 мај 2010
Мислења
490
Поени од реакции
59
Од пс мове врие интернетот со клипови, највероватно маркетинг бидејќи им е страв од натал.

Еве http://ps3.nowgamer.com/video/play/993/no-lag-ps-move-pre-e3-socom-hands-on имате како играат и пак неможам да сватам зошто некој би играл така? Кој будала би седел 20 часа за сингл кампања да помине со рацете горе?
1.Тоа што има цел куп клипови на интернет со Move не значи дека е некаква си маркетинг....ни некаков си страв од Natal:pos2:.....туку едноставно имаат што да покажат за разлика од некој други.....:)

2.Сто посто типов на видеото не стоел 20 саати пред TV............и ако имаш гледано други клипчиња би го знаел тоа........скокни до 2:50 за SOCOM4
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Од пс мове врие интернетот со клипови, највероватно маркетинг бидејќи им е страв од натал.

Еве http://ps3.nowgamer.com/video/play/993/no-lag-ps-move-pre-e3-socom-hands-on имате како играат и пак неможам да сватам зошто некој би играл така? Кој будала би седел 20 часа за сингл кампања да помине со рацете горе?
Ти очигледно ништо не си знаел ништо за мувот.

--- надополнето ---

Иначе Џои, ти си многу по бројкиве еве една интересна статија. Читај :)

http://playstationlifestyle.net/2010/06/07/would-alan-wake-have-sold-better-on-the-playstation-3/?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ти очигледно ништо не си знаел ништо за мувот.

--- надополнето ---

Иначе Џои, ти си многу по бројкиве еве една интересна статија. Читај :)

http://playstationlifestyle.net/2010/06/07/would-alan-wake-have-sold-better-on-the-playstation-3/?
Алан Вејк е "слабо" продавана заради 1 причина. RED DEATH REDEMPTION!!! Играва го смена текот ама баш на сите игри кој излегуваат сега. Ама едно е сигурно Алан Вејк ќе ја имаат над 10 милиони според мене. Зошто? Едноставно цената ќе падне, а во меѓу време веќе се највени 3 нови епизоди. Таа е игра која не застанавува. Можеби немаше толку моќен старт но сепак доволно е за што кажаа дека се работи на Алан Вејк 2.

А дека ќе се продадела на Пс3 појќе во никој случај. Тоа се глупости само, и тоа огромни!!!

--- надополнето ---

http://www.dreadcentral.com/news/37894/exclusive-the-real-world-alan-wake

Некој се и подобро дури на играта хахахахах

--- надополнето ---

http://games.venturebeat.com/2010/06/04/best-video-games-of-2010/
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Алан Вејк е "слабо" продавана заради 1 причина. RED DEATH REDEMPTION!!! Играва го смена текот ама баш на сите игри кој излегуваат сега. Ама едно е сигурно Алан Вејк ќе ја имаат над 10 милиони според мене. Зошто? Едноставно цената ќе падне, а во меѓу време веќе се највени 3 нови епизоди. Таа е игра која не застанавува. Можеби немаше толку моќен старт но сепак доволно е за што кажаа дека се работи на Алан Вејк 2.

А дека ќе се продадела на Пс3 појќе во никој случај. Тоа се глупости само, и тоа огромни!!!

--- надополнето ---

http://www.dreadcentral.com/news/37894/exclusive-the-real-world-alan-wake

Некој се и подобро дури на играта хахахахах
Погоди го еднаш името на играта, те пратам неколку поста, цело време го футкаш. Иначе 10 милиони знаеш ли ти колкава бројка е бе? :pos2: Тие нека се среќни ако стигнат 2 милиони :toe:. Иначе ова покажува какви гејмери има на 360ката, гејмери за кои зборуваше Мац пред некоја недела во темата Гејминг Војна. Зошто Фајнал Фантази 13 се продаде многу повеќе на ПС3ката? Затоа што дечките со 360ки не знаат да ценат игра. На повеќето од гејмерите на 360, дај им пуцачка, каде што има GORE и ете ти. Или дај им војници кои што можат да ги обојат за 10 годишните деца да се радуваат. Фативме оф топик малце али јебига.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.666
Поени од реакции
52.547
Според мене, повеќе ќе се продаваше на РЅ3 затоа што на РЅ3 нема пиратерија. Сите ќе ја купеа играта. А на хвох повеќето си ја симнуваат од интернет. Многу мал дел ја купуваат оригинал. Halo толку многу се продава само поради мултиплеерот. Да немаше добар мултиплеер никогаш немаше да ги достигне тие цифри.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Погоди го еднаш името на играта, те пратам неколку поста, цело време го футкаш. Иначе 10 милиони знаеш ли ти колкава бројка е бе? :pos2: Тие нека се среќни ако стигнат 2 милиони :toe:. Иначе ова покажува какви гејмери има на 360ката, гејмери за кои зборуваше Мац пред некоја недела во темата Гејминг Војна. Зошто Фајнал Фантази 13 се продаде многу повеќе на ПС3ката? Затоа што дечките со 360ки не знаат да ценат игра. На повеќето од гејмерите на 360, дај им пуцачка, каде што има GORE и ете ти. Или дај им војници кои што можат да ги обојат за 10 годишните деца да се радуваат. Фативме оф топик малце али јебига.
Еј немој ти војни у сите теми да ми водиш, ќе те бришам и ќе ти ги зеам плејстејшн-овите.
Ајде, E3, Move vs Natal Showdown. :zlo:
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Еј немој ти војни у сите теми да ми водиш, ќе те бришам и ќе ти ги зеам плејстејшн-овите.
Ајде, E3, Move vs Natal Showdown. :zlo:
Хехе важи :).

Уште недела дена ....
 

MikiZulum

Tип-Топ
Член од
29 ноември 2009
Мислења
87
Поени од реакции
2
Ама да речиме сакаш да играш тенис, го земаш рекетот во рака го скенираш и то е то
А ако немаш ке си ја земеш метлата од бабати и мафтај:pos2:

--- надополнето ---

Од пс мове врие интернетот со клипови, највероватно маркетинг бидејќи им е страв од натал.
Тоа не ти кажува нешто????
Ако има зашто има а ако не па никаде ве нема:uvo::uvo:

--- надополнето ---

Според мене, повеќе ќе се продаваше на РЅ3 затоа што на РЅ3 нема пиратерија. Сите ќе ја купеа играта. А на хвох повеќето си ја симнуваат од интернет. Многу мал дел ја купуваат оригинал. Halo толку многу се продава само поради мултиплеерот. Да немаше добар мултиплеер никогаш немаше да ги достигне тие цифри.
Сосема точно, синглплејер игри никој не би ги платил зашто кеја свртиш еднаш до два пати и толку ја ставаш у фиока а мултиплејер е друга приказна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom