Playstation 2/3 турнир, ProEvolutionSoccer 2011

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
1.978
Поени од реакции
2.022
Shto mislite da organizirame turnir, da odredime mesto i vreme na primer sekoj den.Vo zavisnost od brojot na igrachite koj kje se prijavat da napravime knock out sistem ili po grupi, sho vikate??! Dadete predlozi za mestoto na odvivanje/vreme i formatot :)
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.299
Поени од реакции
9.909
Чекај чекај.Во Ск ?
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
1.978
Поени од реакции
2.022
Да, Скопје.Али нема заинтересирани :/
 
М

Мартин`

Гостин
Да може некако за 1 ден да се изигра се зошто да не.. да можеме и ние од другите градови да учествуваме :)
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.630
Поени од реакции
1.196
Може и за еден ден да се организира и да се изигра , ќе дадеме пари за учество и то је то .
Ја можам да дојдам со уште тројца другари . И да биде недела да дојдам и од други градови
Али ако биде на playstation2 незнам дали ќе играм , неам играно 4-5 години на него , али ќе видиме
 
Член од
13 јануари 2009
Мислења
1.310
Поени од реакции
749
И јас би можел да учествувам.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.299
Поени од реакции
9.909
Да беше у Ср ок,али Ск далеко је :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom