PI Network

Член од
25 јануари 2017
Мислења
9
Поени од реакции
5
I am sending you 1π! Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/ThatGuy0 and use my username (ThatGuy0) as your invitation code.

Ова функционира само на смартфоните и е прва криптовалута што може да се минира на вашиот телефон стара е околу една година. Не очекувајте да се збогатите преку нок ова е long term... за повеке инфо клик тука. Не троши батерија, работи во позадина и се што треба да правите е да ја вклучувате на 24 часа ви стасува нотификација за тоа и секако доколку сакате да го зголемите копањето на коините да зачленувате луге преку вас за секој што сака да се зачлени му треба invitation code односно вашиот јузернејм. Моменталната вредност на еден PI Coin изнесува $0.341426
 
Последно уредено:
На врв Bottom