PI coin

Půtîñöt

Претседател
Член од
2 април 2020
Мислења
733
Поени од реакции
496
Во последно време гледам по социјалниве мрежи нешто активно се збори за П(π) коин, на аглиски “Pi coin” или “PI network”. Е сега колку што разбрав PI coin е крипто валута која моментално има некоја мала вредност но за 5-10 години се очекува пораст на околу 100-1000$ од еден PI coin.
PI Network е платформата преку која се копа PI coin. Колку што разбрав целосно е бесплатно минирањто(копањето) може и преку телефон. Јас лично денеска ја спуштив апликацијата и PI и PI Network има опција за Македонски јазик кој е послаб со Англискиот. Не е нешто сложено, има верификација има crypto wallet.
На crypto wallet обратете посбено внимание да си ги запишете фразите што ви се дадени инаку доколку сте ги заборавиле и сакте нов паричник(wallet) сите стари PI coini ви се бришат. Не е сложено вреди да се проба може ќе има некоја вредност за 5-10-20 години.
Доколку некој е заинтересиран ќе прикачам линк може да ми бидете реферал, доколку сака некој нормално. Инаку за секоја информација сум тука да помогнам.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
Во последно време гледам по социјалниве мрежи нешто активно се збори за П(π) коин, на аглиски “Pi coin” или “PI network”. Е сега колку што разбрав PI coin е крипто валута која моментално има некоја мала вредност но за 5-10 години се очекува пораст на околу 100-1000$ од еден PI coin.
PI Network е платформата преку која се копа PI coin. Колку што разбрав целосно е бесплатно минирањто(копањето) може и преку телефон. Јас лично денеска ја спуштив апликацијата и PI и PI Network има опција за Македонски јазик кој е послаб со Англискиот. Не е нешто сложено, има верификација има crypto wallet.
На crypto wallet обратете посбено внимание да си ги запишете фразите што ви се дадени инаку доколку сте ги заборавиле и сакте нов паричник(wallet) сите стари PI coini ви се бришат. Не е сложено вреди да се проба може ќе има некоја вредност за 5-10-20 години.
Доколку некој е заинтересиран ќе прикачам линк може да ми бидете реферал, доколку сака некој нормално. Инаку за секоја информација сум тука да помогнам.
Линк
Код за покана: 1302999
Пи коинот веќе повеќе години е активен и е мобилна апликација.
Е сеа, заборави да кажеш во постот дек ПИ коинот НЕ МОЖЕ да се продава ниту трејда туку само ти стои. Имам познаник којшто подолго време го врти ПИ коинот има добар балас ама сеуште не може да го продаде или да го претвори во пари. А се што е само виртуелно и не може да се трејда вреди 0 се дур не се добие можност да го претвориш во други добра.
Јас веќе 2 години слушам како „ама кога ќе пуштат да може да се продава“....

Искрено јас лично би сакал многу да може да се трејда и познаник што има доста напраено да извади одлични пари од тоа, но тешко дека ќе искочи нешто.

У кратки црти, да имаш 1 000 000 ПИ коини ти е исто ко да имаш 1 000 000 трансфер буџет на Фифа. Технички си милионер ама џабе коа не моеш ни 1 кутија цигари да си купиш со нив.


Пак ќе повторам, да не почнуваме муабети со „ама коа ќе почне да се трејда“ или „ама коа ќе моеш да го продаваш/вадиш пари“ пошто веќе 2 години ги слушам тие муабети и уште се истите муабети.
И да, крипто валута што не моеш да ја продадеш има вредност 0. Буквално е само бројка на екран како лајк, карма на редит итн. Си стои како бројка само.
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.915
Поени од реакции
1.425
Не им текнува на луѓево дека кога копаат whatever коини, трошат струја и си го амортизираат хардверот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom