Pezo

  • Креатор на темата Opel
  • Време на започнување
Член од
7 декември 2021
Мислења
17
Поени од реакции
0
Decki zdravo...imam eden problem so koliceto,se raboti za pezo 206 1.4 benzin plin 98ma god. Kolata rabotese normalno ko trgnav i po nekoi 10tina min pocna da trokira da ne prima gas...mislev deka e do plino pa ja svrtiv na benzin ama nisto ne se promeni istio problem....smeniv svekici novi po seto to i ja iscistiv klapnata i steo motoro ama nikakov efekt ....da ne slucajno znaj nekoj so maka ima ili da imal iskustvonso vakvo nesto ...fala odnapred
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.516
Поени од реакции
1.936
Друже изместена е мапата и треба на бензин да ја возиш подолго време, а ако не се оправи треба на плинар да одиш да проверат да не е нешто друго...инаку батали го плинот ако сакаш да немаш проблеми. едно 90 % посто од колите со плин имаат проблем со трокирање и сецкање. не е до моторот и колата до плинот е зошто од него се изместува мапата а башка пола од нив е отворан моторот па сега рачунај.

Тој мотор не троши повеќе од 9 - 10 литри бензин во град, не знам дали ти се иплаќа да се занимаваш со свеќици, клапни и сл. за толку. Бензинот не е ни толку скап сега,
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom