Pepsi vs. Coca~Cola

  • Креатор на темата VirtualA
  • Време на започнување

Пепси vs Кока Кола


  • Вкупно гласачи
    633

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
не сум многу многу по газираниве пијалоци ама кога веќе мора тогаш Кока-кола
 

Darkwind

I need to work I'm always spending
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.038
Поени од реакции
1
Дефинитивно кока кола зашо пепсито има вкус ко синдикалските сокови на некој гаден концентрат. а коксата само еднаш ја заебаа ама пак ја поправија
 
Член од
7 март 2005
Мислења
131
Поени од реакции
2
Abe Pepsito e pregazirano, a dosta blago. Koka-kolata e do negde taman gazirana i po blazina slicna na Pepsito, ama sepak ima nekako podobar vkus. I definitivno SKARA BEZ KOKA-KOLA NE IDE.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Ne pijam ni Coca Cola ni Pepsi. Mislam, cisti ne gi pijam. Inace za mesanje podobra e koksata.
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
328
Поени од реакции
8
mene najdobra mi e koktata, a od ovie tri, so si koktava, na prvo mesto e kokta, na vtoro mesto e pepsi, a na treto mesto koka kola, iskreno koka kolava IC ne mi e uba, blago sokce, i samo pena se prajt.
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
Ммм,гласав за кока кола,иако и девете ги пијам, кока колата почесто, и најчесто после јадење а пепсито го користам за бамбус :) (бидејќи е поевтино) :)
 

PlayBoY

I am the MuNgoS
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.063
Поени од реакции
5
ja ja sakam kokakolata. ima eden MIT: ako stavime mentol bombona(ama ne sekoja) moze da ekspodira siseto!?!?!
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
ни едно ни друго, секогаш кога бирате сок гледајте да е што посветол како спрајт или 7уп, мене лично најдобар од газ. пијалоци ми е швепсот има супер вкус, арома и мн. добро освежува, а ова кока колата и пепристо ем се прегазирани ем се полни со конзерванси, вештачки бои засладувачи и наместо да ти ја намалат жедта ти ја зголемуваат. Пробајте во лето коа умирате за вода и напиете се C.C или PEPSI, и швепс. сепак кога би морал да бирам би го одбрал пепсито бидејки твистот има доста интересен вкус и ми е така омилен од тем. газ. пијалоци.:vozbud:
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Во последно време ич не пијам Пепси поеќе кока кола
 

Kajgana Shop

На врв Bottom