PayPal (официјална тема)

Hyperz

Изгубен во времето и просторот...
Член од
13 август 2011
Мислења
715
Поени од реакции
423
словенија, бугарија, хрватска.
подредени по користеност(најмногу->најмалку) од тоа што имам читано
Благодарам, предмалку се регистрирав и ги видов лимитите.Е сега, имам само уште 1 прашање.За некој да ми прати пари, потребно е да му дадам само E-mail со кој што сум регнат на paypal?
 
Член од
24 ноември 2007
Мислења
166
Поени од реакции
101
Ако има некој потреба од долари на AlertPay или пак на Paypal, можам да му префрлам, а за возврат тој да ми уплати денари на трансакциска сметка.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Нешто со попуст да не работиш пошто секој нормален човек може сам да си направи акаунт на споменативе без да ризикува со некој непознат како тебе преку нет.
На крај која е всушност поентата на постов?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
***Прибидејќи добив многу пораки во кои се прашуваше која држава да се стави, регистрирајте се со Словенија, Бугарија или Хрватска***

Значи драги мои, успеав да ја регистрирам мојата нова(продолжена во Октомври 2011) виза електрон од тутунска на пејпал :)
Во Октомври кога ми заврши старата што ми беше регистриана на пејпал, пробував да ја регистрирам новата и како и на сите други ми ја препознаваше дека не е од Македонија и не ми ја регистрираше.
Е сеа, како ја регистрирав. Логирајте се на пејпал, одете на My Account -> Withdraw
и тука кликнете Withdraw funds to your card
Па одете на Add Card и внесете ги податоците што се бараат од вас (внесете го бројчето на картичката со како што е покажано на примерот, со празно место после 4 бројки). Стиснете Add Card.
Сега одете на My Account и десно кај Notifications треба да има нешто во стилот на Confirm credit/debit card и кликнете на тоа
*За следниов чекор треба да имате барем 1.5 евра на картичката
Тука ќе има нешо Confirm или Continue стиснете на тоа. Следно ќе имате нешо вакво


И ваљда ќе ви стигне порака на мобилен дека сте направиле успешно плаќање блабла и ќе го пишува кодот (PP*XXXX).
Ако не ви стигне порака, ваљда ќе треба да почекате некој ден да се изврши целосно транскацијата и ќе си го видите кодот на интернет кај што проверувате сметка или прашајте во банка.
Сега повторно во My Account од десна страна кај Notifications треба да има нешо Confirm/Enter Code или шо и да беше, стиснете на тоа, внесете го кодот и готово.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Ако има некој потреба од долари на AlertPay или пак на Paypal, можам да му префрлам, а за возврат тој да ми уплати денари на трансакциска сметка.
Користете ги официјалните теми, во случајов за горниот пост нема потреба од нова тема.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Ај бе нека проба и некој друг да регистира, да знам дали е само до мене :)

Две најверојатни причини зашто успеав да ја регистрирам:

  1. Несакајќи сум нашол баг во пејпал системот кој дозволува само на мојот начин да се регистираат македонски картички а сеуште не може да се регистрира ако се користи нормалниот начин (profile -> add/edit credit card).
  2. Од новава година сите може да регистрираат македонска картичка.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
И други ми имаат кажано дека успешно ја имаат додадено картичката, така да можно е уште да работи стариот „добар“ начин на користење на PayPal.

Ја па си се пребацив на Moneybookers, сега Skrill.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
И други ми имаат кажано дека успешно ја имаат додадено картичката, така да можно е уште да работи стариот „добар“ начин на користење на PayPal.

Ја па си се пребацив на Moneybookers, сега Skrill.
Кога ти имаат кажано, сега тазе или во 2011? :)
Мене ми пиша еден член дека пробал(најверојатно по нормалниот начин) и не му успеало.
 

peter

Петар Пан...
Член од
6 септември 2005
Мислења
636
Поени од реакции
165
Ај бе нека проба и некој друг да регистира, да знам дали е само до мене :)

Две најверојатни причини зашто успеав да ја регистрирам:

  1. Несакајќи сум нашол баг во пејпал системот кој дозволува само на мојот начин да се регистираат македонски картички а сеуште не може да се регистрира ако се користи нормалниот начин (profile -> add/edit credit card).
  2. Од новава година сите може да регистрираат македонска картичка.
,


На твојот начин успеав да ја додам кредитната од НЛБ која на обичен начин не ми ја прифати.

На ист начин додадов и дебитна од УниБанка
 
T

Tetro

Гостин
Кога ти имаат кажано, сега тазе или во 2011? :)
Мене ми пиша еден член дека пробал(најверојатно по нормалниот начин) и не му успеало.
Не им успеало и на други двајца, оти никој не сака да проба повеќе пати и се откажува брзо. Секогаш е полесно друг да ти среди.
--- надополнето: 3 јануари 2012 во 20:59 ---
Кога ти имаат кажано, сега тазе или во 2011? :)
Мене ми пиша еден член дека пробал(најверојатно по нормалниот начин) и не му успеало.
Не им успеало и на други двајца, оти никој не сака да проба повеќе пати и се откажува брзо. Секогаш е полесно друг да ти среди.
 

Lux

Inglourious
Член од
25 октомври 2010
Мислења
1.189
Поени од реакции
888
,


На твојот начин успеав да ја додам кредитната од НЛБ која на обичен начин не ми ја прифати.

На ист начин додадов и дебитна од УниБанка
Значи да му се пробам и јас со дебитнава од уни, првпат да се израдувам во новава:)
 
Член од
12 септември 2010
Мислења
18
Поени од реакции
1
Значи да му се пробам и јас со дебитнава од уни, првпат да се израдувам во новава:)
Успешно од моја страна , со дебитна Виса Електрон од УниБанка .
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Кога ти имаат кажано, сега тазе или во 2011? :)
Мене ми пиша еден член дека пробал(најверојатно по нормалниот начин) и не му успеало.
Вчера ми кажа, а ми имаат кажано и минатава година во декември. На кој начин - не знам, не сум прашал како и со картичка од која банка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom