Payoneer verifikacija

Член од
15 јуни 2014
Мислења
83
Поени од реакции
6
Pozz dobiv mail od Payoneer so tekst :

Thank you for providing us with your address but it is still incomplete.
Please provide your best description to your home (e.g. name of village or estate, street names, or landmarks) within the below format
• Street Address Line 1 (limit to 30 characters):
• Street Address Line 2 (limit to 30 characters):
• City/State:
• Country:
• Zip/Postal Code:


Dali treba da i pratam slika od licna karta ili pasos, I dali mora da bidat skenirani? Blagodaram unapred
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Да, ќе ти побараат кога тогаш, сликај личната карта и на нивната страна имаш да прикачиш документи за верификација, не им ги праќај сликите од ЛК по мејл, поради безбедносни причини.
 
Член од
15 јуни 2014
Мислења
83
Поени од реакции
6
Да, ќе ти побараат кога тогаш, сликај личната карта и на нивната страна имаш да прикачиш документи за верификација, не им ги праќај сликите од ЛК по мејл, поради безбедносни причини.
Da tie mi trazat sega najdocna do 5 dena. Znaci licna karta i moze slika kako sto velis? (Slikano so telefon)?
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Може, сликај ја личната карта од двете страни и прати им ја, само гледај да биде читливо.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
Сликано со моб ќе биде ок, обрати пажња на аплоудите прва страна и втора страна
 
Член од
15 јуни 2014
Мислења
83
Поени од реакции
6
Da im prativ dokumentite i dobiv mail

Your US Payment Service is now enabled, and you may begin receiving payments from US companies directly to Payoneer. If you have not yet submitted the required identification documents,please submit now to avoid unnecessary delays.

I sega sakam da povlecam pari od Freelance.com stranata (prethodno ja povrzav so payoneer) I ne mi e jasno kako da gi povlecam. Ako mozete na kratko da objasnite bilo bi super.
 
Член од
6 септември 2020
Мислења
8
Поени од реакции
0
otvoriv smetka na payoneer makedonija no kako i kade da dodadam dokumenti za verifikacija. ve molam da mi pomognete.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom