Ohrid Calling 2019

Almeida

гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
6.154
Поени од реакции
13.182
Умре ова ЕДМ више, нез ни кој иде на овие журки, тамо 2013та беше плафонот и некако све надоле иде. Боље Чола да го викнат повише луѓе ќе собере или па Цеца.
Пиле, плафонот беше 96-та.

До 2002-ра, па и 3-та имаше нешто чат-пат....а после тоа имаш по "журки": сељаци, лоша "музика", редбул, коњопои, ласери и на бина еден морон шо мисли дека е господ и скока ко теле.
Порано по журки се идеше да се опуштиш, откачиш, да чуеш нешо ново...жени ретко, жени не поштуеле електронска музика, барем не овде....сеа идете за да му даете пари на некое охридско селско билдериште.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
9.653
Поени од реакции
9.649
Пиле, плафонот беше 96-та.

До 2002-ра, па и 3-та имаше нешто чат-пат....а после тоа имаш по "журки": сељаци, лоша "музика", редбул, коњопои, ласери и на бина еден морон шо мисли дека е господ и скока ко теле.
Порано по журки се идеше да се опуштиш, откачиш, да чуеш нешо ново...жени ретко, жени не поштуеле електронска музика, барем не овде....сеа идете за да му даете пари на некое охридско селско билдериште.
Абе збориме за ЕДМ сеа, техно журки увек имало и увек ќе има дали 96та или 2026та. ЕДМ ти е комерцијално техно за широка маса, создадено од големите музички корпорации за праење пари. Диџеи кои праеле музика на виртуал диџеј аплоадирале една песна и станала хит онлајн и станале милионери. Таков тип на техно.

EDM e edno ime pod koe spagaat site zanrovi od House do Hardstyle, Dubstep, Trance itn[DOUBLEPOST=1560972143][/DOUBLEPOST]
Promena na generacii, ama ima uste dosta sto teraat jako. Moze ne na isto nivo ko nekogas ama sepak se na vrvot.
не би текол дека трансот е ЕДМ, ЕДМ најчесто е прогресив хаус и ништо више, можда и дабстеп влага тука. Дури и диџеи што пуштаа исклучиво транс ко Тиесто се полакомија по пари и се свртеа према прогресив хаус.
 
Последно уредено:
Член од
7 август 2011
Мислења
3.379
Поени од реакции
4.786
EDM e edno ime pod koe spagaat site zanrovi od House do Hardstyle, Dubstep, Trance itn[DOUBLEPOST=1560972143][/DOUBLEPOST]
Promena na generacii, ama ima uste dosta sto teraat jako. Moze ne na isto nivo ko nekogas ama sepak se na vrvot.
Под едм подразбирам комерцијалново што се фура на охрид колинг, туморуленд мејнстејџ итн. Значи хардвел, гарикс, вегас мајк, гета, па за жал и армин и тиесто.
 
Член од
12 јануари 2018
Мислења
107
Поени од реакции
38
Electronic Dance Music=EDM. E sega ako trance-ot ne e elektronska muzika, toa nema da se dokazuvam.
 

Almeida

гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
6.154
Поени од реакции
13.182
EDM чоече....тоа ти е ко у војска кратеницине "КЗА" - се чудиш што е, си мислиш некои кодови за нуклеарки, а тоа "копање со зелено ашовче".

Музиката е тотално неквалитетна.
Усрана е од промотери, комерцијала, спонзори.
Диџеине и продуцентине од 80-ти, 90-ти чии песни и денеска до смрт се преработуваат (и тоа лошо), умираат у глад и беда, а некои холандски копиљаци со приватен џет доаѓаат и пуштаат музика од која крв од уши потекува.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
1.075
За точно десет дена од денес почнува OHRID CALLING 2019.
Времето лета.
Четиридневно издание со line up достоен за било која држава која е реално јака држава.
Македонија тешко дека ќе биде свет, ама ние го носиме светот во Македонија.
И потврдувам, не во Северна Македонија, туку во добра стара Македонија.
Ако можете, дојдете во Охрид да го видите ова чудо... без разлика која музика ја слушате.
Спектакл огромен.
Се гледаме!
Бобан Милошески
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
8.540
Поени од реакции
2.550
Умре од дамна оваа музика. Помирете се со тоа.
2 Бона и СЛаткар повеќе народ ќе соберат од овие на Ohrid Calling.
 
На врв Bottom